Hry V kostce se vrací. A tentokrát to bude velké!

Pokud, ať už sami, s přáteli nebo se svojí rodinou rádi hrajete stolní hry, patrně vám neunikla existence her V kostce. Tato svižná zábava skvěle prověří krátkodobou paměť svých hráčů, a ještě je třeba i něco nového naučí.

V kostce můžete nalézt Matematiku, Svět, Historii, nově třeba též i Českou republiku, Přírodu nebo Pohádky. Zvláště u rodin s dětmi patří hry V kostce mezi oblíbené kratochvíle, a to nejen proto, že některé z nich jsou vhodné i pro malé hráče od čtyř let.

Rodinu her V kostce nyní rozšiřuje velká desková hra, která obsahuje hned 160 kartiček z osmi oblastí, mezi jinými například výtvarného umění a literatury, přírody nebo historie. Podobně jako v klasických hrách V kostce je úkolem hráče si během deseti sekund zapamatovat co nejvíce informací z přední strany kartičky a následně správně zodpovědět vylosovanou otázku ze strany zadní. Desková hra V kostce však navíc přidává herní plán, rozdělený do barevných čtverců, po kterém se pohybují až čtyři hráči se svými figurkami.

 

v-kostce_deskova-hra_krabice.jpg

Zdroj: archiv redakce

 

Některá políčka na herním plánu jsou speciální, a nestačí pak pouze odpovědět správně na zadanou otázku. Někde dostane možnost odpovídat i další hráč, jinde naopak musíte zodpovědět správně hned dvě otázky ze zadané karty. Na bílých polích dokonce hrozí, že ztratíte vše, co jste dosud získali, pokud si neporadíte hned se čtyřmi otázkami ze čtyř různých kartiček. Po herním plánu je proto nutné se pohybovat obezřetně, jeho přítomnost však přidává na napínavosti celé hry.

 

pohadky-krabice.jpg

Zdroj: archiv redakce

 

Pokud už máte všechny karty z dosud vydaných „Kostek“ v paměti a myslíte si, že vás nemůže nic překvapit, je čas sáhnout po velké deskové hře. Pro hráče, kteří se hrami V kostce dosud zkušenost nemají, se pak jedná o zajímavou možnost, jak tuto kombinaci vzdělávání se a zábavy poznat blíže.

 

v-kostce_cr_krabice2.jpg

Zdroj: archiv redakce

Komerční prezentace

 

14.12.2015 12:17
Více o tématu: Českorodinastolní

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist