Hotel Marqués de Riscal – rozevláté stuhy v obležení španělských vinic

Stavba na první pohled připomíná zamotané stuhy, do nichž se zlehka opírá vítr. Ve skutečnosti se však jedná o velmi odolnou a stabilní budovu, jejímž autorem je věhlasný kanadský architekt Frank Owen. Pojďte s námi nakouknout do rozličných zákoutí tohoto architektonického unikátu…

Unikátně řešený komplex je velmi přísně chráněn. Stojí dokonce na soukromém pozemku. Navíc je tak rafinovaně zasazen do okolního terénu, že čím víc se k němu přibližujete, tím méně z něj vidíte. Při pohledu z dálky zjistíte, že Marqués de Riscal je doslova opevněn kopci, přilehlými starými domy a vysokými stromy.

Pro dokonalé zajištění objektu nechybí ani nekompromisní ochranka.  Důkladná bezpečnostní opatření jsou prý nezbytná, pro zachování soukromí a komfortu hostů, kteří v hotelu bydlí (aby taky ne, za 400 – 1500 euro na noc). Nadstandardní zájem médií, turistů a vůbec celého světa se proto zkrátka musí hotelový management držet „na uzdě“.

Exteriér Marqués de Riscal 
Nejdominantnějším rysem široko daleko jsou bezesporu načechrané a vlnící se stuhy, které navíc ještě odrážení sluneční světlo díky titanovým plátům na povrchu. Metalická povrchová úprava těchto kudrnatýchramen“ dostala do vínku kromě klasické, kovové barvy i lehký nádech zlatéfialové.

Specificky upravené pláty musely být dokonce vyrobeny na zakázku v Japonsku. Takto futuristická je však pouze jedna část komplexu. Druhá polovina budovy je silně kontrastní– ostré hrany, kamenný obklad s lehkou patinou… Celý „areál“ v podstatě představuje luxusní propojení pětihvězdičkového hotelu, lázeňského centravinic.

Interiér Marqués de Riscal 
Hotelové pokoje mají bez výjimky dokonalý výhled a božskou terasu.  Nejsou nijak velké a proto zde najdete jen prostornou postel a televizi. Koupelna však splňuje i ty nejnáročnější požadavky na pravý luxus.

Lounge kavárna ve společenské hale  jemně provokuje rudou barvou na stěnáchstropu.  Zdi zdobí kresby Franka Owena, vyobrazující návrhy hotelu, ale i veškerého zařízenívybaveníHotelová nabídka aktivit je také úžasně rozmanitá – od bazénu, saunyfitness centra, až po vinné terapeutické lázněkulturní sál.Marqués de Riscal 
je projekt, který si pro svou existenci vyžádal přes 90 milionů eur, ale kromě nadčasového designu a neuvěřitelně intenzivních estetických dojmů vám nabízí cestu za poznáním historie kvalitních vínodpočinek a především bezkonkurenčně nejbezpečnější způsob ubytování.

Čtěte také:

Futuristická vinice Chateau Cheval Blanc

Neobvyklé bydlení: Rozevlátá budova On the Flight Of Birds/ Při letu ptáků

Neobvyklé bydlení – klouzačkový dům

Text: Lucie Sýkorová
Foto: archrecord.construction.com, starwoodhotels.com, designboom.com

26.9.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist