Horské apartmá nemusí být rustikální

Zveme vás na skok do Sestriére, alpské vesnice v provincii Turín, která to od hrsti malých římských osad pro pastevce dotáhla až k významnému horskému středisku, hostícímu v uplynulých letech světový šampionát i olympiádu.

13_teresasapey-sestriere-pic-15-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: archiv Teresy Sapey, OGS Italy

Nebudeme bloumat po kopcích a popisovat, jak krásně se dýchá v místě, položeném výš než 2000 metrů nad mořem. Projdeme si tu luxusní apartmá, které staví na hlavu vžité představy. Žádný dřevěný masivní nábytek, žádné protěže, tkané prostírání, folklórní motivy a drobné kýče.

Teresu už znáte

Architektku Teresu Sapey jsme vám už před časem představili, možná si vzpomenete na její úpravu starého paláce na Mallorce plnou barev. Tentokrát razantně ovlivnila podobu luxusního bytu umístěného v dokonalém prostředí hor. Konkrétně je byt součástí obytného bloku, který navrhli architekti Gabetti & Isola v Sestriere. Po jeho dokončení získali za objekt italské vládní ocenění.

Možná překvapivě hraje v interiéru hlavní roli bílá, které je v zimě kolem dokola už tak dost a dost. Ale není to chyba, bílá totiž maximalizuje vnitřní osvětlení, aby se příchozímu, oslněnému venku sněhem, nezdálo, že v bytě je šero.

A tak lehké načrtnuté dekorace s horami komunikují, podporují je a doplňují. Je tu komfort, útulno, prostor nic netíží, moderní osobitý přístup designérky celému bytu velmi pomohl.

Výhled na hory je okouzlující, a když se obyvateli zachce, může se zachumlat na terase a dívat se dolů na bazén, město… Navíc není pořád jen zima, léto tu bývá intenzivní, a pak přijde bazén velice vhod. I když, jsou jedinci, kteří na léto ani nečekají…

14.1.2019 1:09 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist