Horská chalupa má zabudovaný krb a saunu s vířivkou

Také vás inspirovaly krásné letní dny a vy jste zatoužili po pobytu na venkově? Možná vás zrovna napadlo, že byste si mohli pořídit chalupu. A třeba právě následující ukázka zrekonstruovaného domku v Krkonoších bude tím správným impulzem k tomu, abyste začali sledovat nabídku realitních kanceláří a po zrealizované koupi se pustili do podobně úspěšné rekonstrukce, jako je tato. A co si budeme povídat – málokterý starý dům, který je na prodej, bývá v ideálním technickém stavu.

1mbjl0xcr1460758601-1980x1320-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: Ateliér Míková-Hexnerová

Původně byla v plánu jen částečná rekonstrukce

Horská chalupa, která se nachází na úpatí Krkonoš, byla postavená zhruba v letech 1937 až 1939. Před rekonstrukcí v ní nebyla ani elektřina a měla jen dvě přízemní místnosti a jeden pokojíček v podkroví. Majitelé měli původně v plánu provést jen nejnutnější rekonstrukci, protože chtěli dům co nejdříve používat k rekreačním účelům. Svůj záměr svěřili architektce Heleně Míkové z pražského ateliéru Míková-Hexnerová. Nakonec však rekonstrukce trvala celých pět let.

Srdce domu tvoří velká kuchyň s jídelnou

Původní představa majitelů vzala postupně za své a v domě postupně proběhly daleko větší úpravy, než byl počáteční záměr.

V přízemí dominuje otevřený prostor v podobě jedné velké místnosti, která slouží jako kuchyň, jídelna i obývák. Vchází se do ní ze vstupní chodby, odkud je přístup i do nově vybudované koupelny a na schodiště.

Dostanete se tak do tří podkrovních pokojů, z nichž dva vznikly právě díky kompletní rekonstrukci budovy. A aby byl víkendový relax dokonalý, přibyly dodatečně ještě sauna a vířivka.

Starý nábytek nevyhodili

Uvnitř domu jsou (také s ohledem na prostředí, v němž se chalupa nachází) použity převážně přírodní materiály. Většina z nich pochází z původního zrestaurovaného nábytku. Pro nové prvky v interiéru, což se týká především kuchyně a koupelny, je charakteristický jednoduchý design.

Moderní prvky celkový dojem nenarušují

Dá se tedy říci, že volba materiálů a povrchů na domě je volena s ohledem na původní vzhled objektu, podtrhuje jeho charakter. Architektka při úpravách respektovala původní vzhled domu, takže došlo pouze k minimálním změnám. Jako kontrastní exteriérové prvky se jeví moderní garáž a jednoduché zahradní sezení.

25.8.2020 10:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist