Horké tipy na atraktivní dekorování stěn

Přemýšlíte, jak dodat svému bytu větší šmrnc, ale nemůžete přijít na to, čím toho docílit? Plakáty se vám zdají příliš obyčejné a obrazy zas příliš drahé? Navíc byste chtěli něco neobyčejného, co jen tak u nikoho neuvidíte? To všechno jsou možná právě ty pravé důvody, proč se letošním trendem staly trojrozměrné nástěnné dekorace.

2arthouse_-copper-3d-glitter-dahlia-1100x618.jpg Celá galerie 26 Zdroj: Arthouse

Co to vlastně je?

Mezi prostorové nástěnné dekorace patří různé typy obrazů, zrcadel, hodin či abstraktních variací. Často také jde o zvířecí hlavy, brouky, motýli nebo různé rostliny. Jak vidíte, neexistují pro tento trend žádná přesná specifika. Kromě jediného – jsou totiž trojrozměrné. Tedy žádné klasické „placky“, ale objekty všelijak tvarované, vystupující do prostoru.

Hned upoutají pozornost

Nezáleží na tom, jestli zabírají půlku stěny, nebo naopak mají malé rozměry. Můžete si být jistí, že trojrozměrných dekorací si prostě každý hned všimne. Možná je to proto, že jsou zatím relativně neobvyklé, možná je to tím, že zasahují do prostoru, takže jsou nápadnější než ty klasické.

Každopádně 3D dekorace mají hloubku. A to nejen z prostorového hlediska. Mohou být i uměleckým dílem. Záleží jen na vás, kterou z nich si vyberete.

Jsou plastické a netradiční

Většina trojrozměrných dekorací je připomínkou přírodních krás, jako jsou pohoří, členitá pobřeží nebo divoké tropy. Po stěnách vám mohou lézt pavouci, růst tam květiny či ovoce nebo na vás mohou zírat zvířecí hlavy. Nicméně populárnější jsou asi zrcadla v atraktivních rámech připomínající sluneční paprsky nebo hodiny, které působí dojmem, že ještě před chvílí „zdobily“ staré nádraží.

Každý interiér si žádá své

Protože jsou některé z těchto dekorací velmi specifické, je dobré si předem uvědomit, v jakém stylu máte zařízenou místnost, kterou chcete ozvláštnit. To se ani tolik netýká různých abstraktně zkombinovaných skel či zrcadel, ale spíše zvířecích motivů.

Například hlava soba v interiéru laděném do scandi asi nikoho příliš nepřekvapí, ale v rustikálně zařízeném obýváku by mohla způsobit doslova šok. Nádražní hodiny se zas hodí spíše do industriálních interiérů, zatímco hravě barevné a doma vyrobené doplňky nejlépe „zapadnou“ do dětských pokojů nebo místností v boho stylu. Do minimalisticky zařízeného pokoje ale klidně můžete pověsit třeba zrcadlo ve zlatém plastickém rámu. Dáte mu tím roli solitéru, který dodá prostoru větší švih.

Takže se s chutí pusťte do dekorování stěn. Můžete si pořídit dražší designový kousek nebo si vyrobit něco originálního a přitom levnějšího sami. Důležité je, že zrovna tahle dekorace bude vašemu domovu slušet.

7.6.2018 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist