Hodinový manžel – plní přání bez remcání

Pokud jste doma sama a nevíte si rady s kapajícím kohoutkem, potřebujete vymalovat nebo vám stávkuje pračka, je tu pro vás. Ač zní označení „hodinový manžel“ spíše lechtivě až eroticky, nebojte se jej. Šikovný a zručný řemeslník vám pomůže přesně s tím, na co sama nestačíte. A pozor, volají si jej i muži, a rozhodně se za to nestydí.

127492-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Pověsí obraz nebo lustr, klidně vymění i záclony, poryje zahrádku a vytrhá plevel. Umyje okna, vyluxuje nebo spraví ledničku. Nebude u toho reptat a dokonce po sobě nezanechá nepořádek. Manžel snů? Skoro. Jen je třeba mu za jeho pomoc a práci zaplatit.

Přijatelná cena

Povolání hodinového manžela se poprvé objevilo v Rusku, k nám se dostalo před několika lety a dnes už na něj narazíte téměř v každém městě. Stačí si zadat do vyhledávače , hodinový manžel a město vašeho bydliště a uvidíte sami.

Cena není nijak vysoká, většinou se pohybuje podle toho, ve kterém městě zrovna „manžel“ působí, takže Praha je logicky dražší než třeba Náchod. Ceny se ale průměrně pohybují od dvou do čtyř set korun, přičemž je mnohdy třeba zaplatit i za cestu, většinou do deseti korun za kilometr.

Hodinový manžel, pomoc pro osamělé ženy i otce od rodin

V domácnosti se často stává, že něco nefunguje tak, jak má, a pokud žena bydlí sama nebo je přítel či manžel daleko, ani tatínek nebo bratr nejsou k dispozici, je hodinový manžel tím nejlepším řešením.

Původně se s profesí počítalo především pro starší a osamělé ženy, ale dnes není výjimkou, když řemeslníkovi zavolá otec od rodiny. Vynikající manažer nebo lékař totiž nemusí vždy vědět, jak se opravuje protékající záchod nebo přilepuje odpadlá kachlička.

Zručný téměř ve všech činnostech

Důvodů, proč si zavolat na jakoukoliv menší opravu v bytě hodinového manžela, je několik. Zvládne více věcí, takže není problém, aby vám během hodinky opravil kapající kohoutek, pověsil obraz a opravil pračku. Nemusíte tedy volat více specializovaných řemeslníků, stačí jeden, který je zručný téměř ve všech oblastech.

Většina hodinových manželů ale nemá svoji živnost jako povolání na plný úvazek, spíše se mu věnují ve volném čase. Tolik zakázek, aby se od rána do večera nestihli ani nasvačit, zatím ještě nemají.

Hodinový manžel po hodině zase zmizí

Jejich popularita ale stoupá s tím, kolik dalších žen se nebálo a zavolalo je domů. Své zkušenosti si potom předávají dál a za několik let možná bude úplnou samozřejmostí mít „svého“ hodinového manžela. Ženy si je pochvalují ještě z jednoho důvodu: po hodině se sbalí a zase odjede.

Další inspirace pro váš domov ve článku Paní na úklid pomůže s úklidem!

Martina Tlachová
Foto: hodinovy-manzel-praha.cz, maxiservis.cz, 123hodinovymanzel.net, stylish-living-room-ideas.com

23.2.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist