Hobití domy nejen pro fanoušky filmu

Tolkienovy knihy mají mohutnou fanouškovskou základnu po celém světě, a proto nás nepřekvapilo, že někteří z nich si fantazijní svět převedli do reality. Pojďte se s námi podívat na hobití domky.

111094-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: archiv redakce

Fascinace fantazijním světem z knih a filmů se u některých přenesla do reality, a tak máme možnost vychutnat si hobití vesničky naživo. Už během natáčení filmu Hobit, který nedávno přišel do kin, začaly na samotách vyrůstat další podzemní domky a chaloupky. Co se nápadům nedá upřít je fakt, že autoři vytvořili architektonické perly v tom nejlepším slova smyslu. Většina domů využívá přírodní zdroje tepla a světla a je vybudována z přírodních materiálů.

Ve fotogalerii najdete i výtvory profesionálních architektů, které Tolkienovy knihy a filmy natočené podle nich také zaujaly. Nám se v redakci většina z domků líbí a i když jsou většinou malé, myslíme si, že atmosféra, kterou nabízejí se nedá srovnat s bydlením v paneláku.

Více si o klasických domech v zemi můžete přečíst v článku Earth house aneb dům v zemi

Sabrina Harisová
Foto: freshome.com, jurustic.com, small-scale.net, thesun.co.uk, redesignrevolution.com, eclectitude.com

8.1.2013 1:17

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist