Hliníkové střechy jsou trendy

Plechové střechy se těší velké oblibě mezi střešními krytinami. Odhoďte předsudky a poznejte blíže jejich skvělé vlastnosti, které se během let významně vylepšily.

csm_prefa-aludach-blechdach-dachraute-r16-anthrazit-kirchbach_bff9c461ee-1100x618.jpg Zdroj: PREFA

Hliníková střešní krytina má mnoho předností

Hliníková střešní krytina má neprávem pošramocenou pověst. Dříve byl tento materiál považován za nekvalitní, ovšem dnes předčí klasické tašky v mnoha aspektech. Plechová střecha představuje minimalističtější vizuální provedení, není tak masivní jako klasické červené tašky. Navíc hliník je mimořádně tvárný materiál. Může se zpracovat do různých profilů, dokonce zvládne imitovat i jiné krytiny. Jeho perfektní vlastnosti přitom zůstávají zachovány. Hliník lze použít na klasické rovné plochy, ale stejně tak můžete mít podobu střešních tašek. Hliník je snadný na práci, takže se střecha realizuje rychle. Hliníková střecha je navíc lehká, proto nezatíží krovy a naopak jim ulehčí. Pokud uvažujete o rekonstrukci starší stavby, je to ideální materiál. Dům dýchá, protože plech perfektně větrá, takže stavbu neničí vlhkost. Hliníková střecha je odolná a hodí se do extrémních podmínek, což potvrzují četné realizace v rakouských Alpách. Navíc jde o kompaktní materiál, není složený z částí jako tašky. Nemusíte se obávat ani koroze, protože hliníkové materiály nerezaví. U hliníku nejsou vidět spojující prvky, takže nedochází k narušení vizuálního dojmu.

Hliníková krytina prvotřídní kvality

Hliníková krytina je výborně zpracovatelná a umí tak vytvořit iluzi jiného materiálu. Může mít stejný vzhled jako zmíněné tašky. Velmi vyhledávané jsou dnes krytiny s optikou dřeva, protože působí přírodně. Použitím hliníkové střešní krytiny lze ušetřit i finančně a rozhodně to není na úkor kvality. Plechová střecha může mít i barvu podle vašeho gusta. Modrá, zelená, šedá, bílá, červená. Vaší fantazii se meze nekladou. Hledáte kvalitní společnost, která vám splní sen o perfektní střeše? PREFA Aluminiumprodukte je česká firma, která nabízí stejnojmenné produkty rakouské společnosti, jež má celoevropský ohlas. Výrobky PREFA nabízí barevné laky, které ještě vylepšují skvělé vlastnosti střešních krytin. I když dojde při zpracování k povrchovému poškození, hliník za pomoci vzdušného kyslíku umí automaticky vytvořit přirozenou vrstvu oxidu, která vyniká ochranou před korozí. Ta chrání střechu i v náročných klimatických podmínkách. Střecha PREFA tak bude sloužit vaší rodině několik generací.

Hliníkové fasády – dokonalá ochrana domu

Hliník se dnes využívá nejen na střechy, ale také na fasády. Ochrana domu je tak znásobená. Opět může být v různých designech, takže můžete mít jak jednobarevný lak, tak i optiku dřeva. Na první pohled jsou hliníkové lamely v optice dřeva od toho pravého téměř k nerozeznání. Přitom vás to bude stát méně peněz, které posléze lze investovat do něčeho jiného. Třeba do terasy, venkovní kuchyně, garáže. Proč je hliník dobrý i pro fasádu? Stejně jako v případě střech, tak i hliníkové fasády poskytují velmi kvalitní ochranu proti nejrůznějším rozmarům počasí (vichřice, déšť, mráz, sníh či UV záření). Zároveň fasáda získá vysokou odolnost proti mechanickému poškození. Navíc i v tomto případě lze skvěle zamaskovat, že se jedná o hliník. A levná je i údržba. Určitě nám dáte za pravdu, že snadněji se vám bude udržovat plech než dřevo. Skvělý servis nabízí právě PREFA, specialista na kompletní systémy ochrany domova, komerčních staveb, skladům, hal, přístřeškům. Zvažte pro a proti, vývoj hliníkového materiálu šel velmi dopředu. Tento materiál je dnes konkurentem střešních tašek a přitom vyjde levněji. Plechová střecha vám bude možná vyhovovat více než klasické tašky. Oproti klasickým taškám disponují hliníkové krytiny vlastnostmi, které střešní tašky nabídnout nemohou.

 

3.6.2022 6:53 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist