Hledáte závěsy a nebo rychlou proměnu bytu?

Chcete rychlou proměnu bytu? Proměnu bez staveních úprav, bez malování, lakování a nebo stěhování nábytku? Zkuste nové závěsy. Investice to bude max. do 10 000Kč a v takovém případě si můžete pořídit skutečně luxusní zboží. V Ikea seženete pár závěsů 150 x 300cm už za 500Kč ( a není špatný) a tak je to jen na vás. Závěsy ošetřují vzhled a používání okna ve vašem bytě. A okno vede ven do ulice, parku a nebo jinam. Pohrajte si s oknem a se závěsy. Může to dopadnout velmi dobře.

127352-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

Vypadá to možná až přehnaně, ale skutečnost je taková, že textilní doplňky, zejména pak závěsy barevně správně sladěné se stávajícím vybavením bytu, dovedou výrazně ovlivnit působení obytného interiéru. Jednu a tu samou místnost je možné pomocí třeba právě závěsů proměnit v sentimentální dámský budoár, v romantickou místnost, přísnou vědeckou pracovnu a nebo v dětský pokoj. Záleží v podstatě na barvě, materiálu, na vzoru a pochopitelně také na délce. Zkusíte takovou proměnu bytu?

Nepřehlédněte! Velká inspirativní fotogalerie záclon a závěsů.

TIP: podívejte se na přiložené fotografie a nebo si jen představte, jaký může být rozdíl mezi místností, ve které jsou jedny a ty samé závěsy pověšené tak, že zakrývají pouze plochu okna a končí tedy pod parapetem a jak bude působit místnost, kde závěsy volně splývají až na zem. Který ze dvou způsobů je „romantický“?

Láká-li vás romantický a nebo výstřední interiér a máte-li pocit, že vše je u vás doma tak nějak sice v pořádku, ale zároveň tomu přeci jen něco chybí, pak zkuste vyloženě žánrově upravené okno a tedy nějakou zajímavou hru se závěsy. Snadnější proměnu bytu těžko najdete.

A jakou zvolit barvu?

Zkuste něco kontrastního. Ideální je, pokud si můžete sebou do prodejny vznít nějaké vzorky látek a barev, které jsou u vás doma v převaze, tedy např. kus koberce, kousek potahové látky sedačky či křesla atp. Snadnější je ale opačný přístup, kdy si naopak přinesete vzorník s látkami závěsů domů a ten pak přikládat k jednotlivému stávajícímu vybavení bytu. Na vás je pak  pozorovat, zdali se vám kombinace líbí a nebo ne. V interiérových studiích není problém vzorník proti záloze získat na zapůjčení a pokud budete řešit více oken (utratíte tedy více peněz), pak se jistě dohodnete a přijede se k vám podívat přímo školený pracovník a na místě u vás doma vám navrhne nějaké řešení.

TIP: zvolte takovou barvu, která se už v místnosti objevuje, ale která není dominantní. Takže pokud máte např. všechno ve hnědých odstínech a jen jedno křeslo je rudé, stejně jako např. drobný vzor na koberci, tak právě pak je rudá tou správnou barvou závěsů. Hezky se to všechno propojí, závěsy, křeslo i koberec.

Další inspiraci pro proměnu bytu najdete ve článku Jakou chcete ložnici? Vyvarujte se chyb!

Red.
Foto: Orsei

20.1.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist