Hledáte vhodné stínění do administrativní budovy? Venkovní rolety vás nezklamou

Venkovní rolety sice nejčastěji vídáme jako doplněk rodinných domů či bytů, skvěle se však hodí i pro kanceláře. Nevěříte? Přesvědčíme vás o tom.

pr-1100x618.jpg Zdroj: BUILDING Shutter Systems s.r.o.

  • Každý den bojujete v určitou hodinu se slunečními paprsky? Snažíte se natočit monitor jakýmkoliv směrem, jen aby na něj bylo alespoň trochu vidět? Je v létě v kanceláři horko k nevydržení?
  • Na pracovní schůzi se sotva slyšíte? Pod okny kanceláře se to jen hemží osobními a nákladními auty, tramvajemi a naproti přes cestu ještě ke všemu něco staví? Vést plodnou diskuzi v takovém ruchu je zkrátka velmi náročné.
  • Prezentace na dataprojektoru není pořádně vidět? Závěsy v zasedací místnosti zkrátka nezvládají pohltit všechno světlo z venku, abyste mohli týmu promítnout svou prezentaci.

Znáte tyto tři scénáře až příliš dobře ze svého každodenního života v práci? Venkovní rolety jsou pro kancelářské prostory jako stvořené.

  • Zastíní
  • Odhluční
  • Zatemní

Zastíní a ochladí

Venkovní rolety tedy samy o sobě nemají schopnost chladit, ale dokáží se kromě efektivního odstínění slunečních paprsků postarat i o odizolování jejich tepla. Oslepujícím odrazům světla od monitoru tak dejte sbohem. Stejně tak jako přehřáté kanceláři v letních měsících.

Venkovní rolety Minirol od společnosti BUILDING Shutter Systems dokáží snížit teplotu v místnosti. Na léto jako dělané, že ano? A stejnou schopnost mají venkovní rolety i v zimě, kdy dokáží ušetřit až jednu třetinu veškerých výdajů za topení. A to už může v prostorných kancelářích dělat úsporu i desítky tisíc korun za rok.

Odhluční

Není to sice ta nejdůležitější výsada venkovního stínění, ale rozhodně stojí za zmínku. Zejména při poradách a ve chvílích, kdy potřebujete klid na soustředěnou práci, ho uvítáte s nadšením. Stačí rolety zatáhnout a instantní ticho je zaručeno.

Zatemní

Venkovní rolety vám – nebo vašim zaměstnancům – poslouží i v případě pravidelných školení a zhodnocení, na kterých pracujete s dataprojektorem. Velmi často však přes tenkou tkaninu závěsů prosvítá světlo a promítaný obsah tak není na plátně pořádně vidět. Přitom stačí opět zatáhnout rolety a prostory se kompletně zatemní.

A jak dlouho takové venkovní stínění vydrží spolehlivě fungovat? Běžně kolem 20 let. Budete-li se o něj však starat a pravidelně mu dělat údržbu, klidně to zvládne i o dalších deset let déle. Nechte si vypracovat nezávaznou kalkulaci u některého z výrobců – třeba u české značky Minirol.

15.12.2022 10:05 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist