Hledáte stoličku k domácímu baru?

Domácí bar je velmi efektní součást interiéru. Jeho majitel se díky svému baru přiznává k oblibě příjemných chvil spojených se společenským životem a současně je bar atraktivním kusem nábytku. Ovšem co by to bylo za bar bez barové židličky a nebo jak říkají Angličané bez „bar stool“ .

Domácí bar lze také použít jako předěl mezi kuchyní a volně navazujícím obývacím pokojem tak, jako to ilustrují přiložené fotografie. Je to velmi elegantní řešení.

Jaké parametry by měla barová stolička splňovat?

Důležitá je pochopitelně výška barové stoličky, která by měla být taková, aby vzpřímeně sedící postava mohla volně položit své předloktí celou jeho plochou na barový pult, přičemž zbývající část paže by přitom měla zůstala k předloktní cca v pravém úhlu. Protože každý člověk má jinou stavbu a výšku těla, potřebuje logicky také jinak vysokou židli a situaci na první pohled ještě komplikuje výška barového pultu. Není ale třeba věšet hlavu. Pokud nejste vyloženě malého, nebo naopak velkého vzrůstu a přibližujete-li se alespoň trochu k uvažované průměrní výšce člověka 186 cm, pak vám bar a barové židličky nebudou ani přiliž velké, ani zoufale malé. A už vůbec se nemusíte strachovat o své pohodlí, pokus si koupíte barovou židličku s nastavitelnou výškou. Drtivá většina barových židliček je dělána se sedákem ve výšce 65 – 85 cm a pokud budete mít možnost si v tomto rozpětí výšku ještě individuálně nastavit, tak pak se můžete už jen těšit na příjemné chvíle strávené u baru.

Velká fotogalerie stylového nábytku

Důležité rozhodnutí

Je čistě jen a jen na vás, zdali se rozhodnete pro barovou stoličku s opěrákem, s područkami a nebo pro úplně čistou obyčejnou stoličku, na které se sedí vlastně jen jedním jediným způsobem a tím je opírání se o barový pult. Pro delší sezení u baru je pochopitelně pohodlnější volit variantu stoličky s opěrákem.

A to nejlepší – nejdůležitější na konec

Žádná barová stolička nebude pohodlnou bez podpěry pro nohy, které si na baru sedící člověk musí o něco zapřít. Jinak mu budou vyset ve vzduchu a nebo se bude muset nohama opírat o zem jako kdyby seděl na nepřirozeně vysoké židli. Opěrka pro nohy je zdá se detail, ale zato detail zásadní, bez kterého není žádná barová židle, sesle, stolička či „bar stool“ vlastně myslitelná.
Karel Holý
Foto Arper, Magis, Stanstnazena
14.4.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist