Hledáte pracovní židli?

Pracovní stůl. Každý jej má doma a každý u něj sedí. Někdo delší dobu nebo pár minut denně. Všichni si u něj ale tak trošku křiví záda. Z toho důvodu není radno podcenit výběr židle.

125819-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Přistrčit k psacímu stolu židli z kuchyně nikdy nebude problém. Ale přesto – židle, na které sedíme při snídani a obědě, je úplně jiná než ta, u které nás mají napadat spásné myšlenky do diplomových prací nebo emailů pro klienty. Jak tedy židli vybrat, aby se nám na ní dobře sedělo, ale zároveň aby nezruinovala naši peněženku?

„Osedět“ už v prodejně

Kdo tráví před stolem hodně času, měl by výběr židle pořádně zvážit. Nejlépe vždycky poradí pracovník obchodu, nicméně alespoň malou představu bychom si do prodejny přinést měli.

Pracovna – inspirativní fotogalerie

První, co uděláme v prodejně, je samozřejmě to, že židli vyzkoušíme. Není nic jednoduššího, než na ni sednout. Podle toho nejlépe poznáme, jestli nám výrobek „padne“, nebo je třeba poohlédnout se po jiné variantě. Může nás tlačit do zad, sedák může být zbytečně široký nebo hluboký.

Velká inspirativní fotogalerie židlí

Pozor na opěradlo. Nemělo by být daleko. Pokud se pohodlně opřeme, měli bychom i nohama pohodlně dosáhnout na zem, kolena by se měla ohýbat přesně ve zlomu sedáku, ne dál, ne blíž.

Kožená klasika

Kožené židle jsou velkým trendem, nicméně ten, kdo je náchylný na změny teplot, by nemusel být vůbec spokojený. Kůže totiž chladí, což v zimě nemusí být nic příjemného, v létě se na ni naopak člověk holou částí těla „přilepí“.

Důležité je opěradlo a nastavitelná výška. Tu si potom nastavíme přímo u psacího stolu. Nezbytná jsou také kolečka, díky nimž je pohyb u psacího stolu jednodušší. Ne na každý šuplík se dá totiž od psacího místa pohodlně dosáhnout.

Jednoduché potahy

Jednoduché židle s látkovými potahy a bez loketních opěrek pořídíme už od tisíce korun, kožené nás samozřejmě vyjdou dráž. Není výjimkou židle za několik desítek tisíc, ale to už je spíše pro design než užitek.

Zdraví nade vše

A ještě TIP na konec: Pokud ani na sebelepší židli neumíte sedět rovně, zkuste si pořídit gymnastický balon. Tomuto trendu začínají podléhat i muži a důmyslnou cvičební pomůcku si berou do svých kanceláří. Jedině tohle nás totiž dokáže udržet v rovné pozici.

Z práce domů pak jdeme s příjemným pocitem, že jsme si celý den rovnali záda. A to při dnešním sedavém zaměstnání rozhodně není zanedbatelné!

Martina Tlachová
Foto: Jasmeen, Czech design, Aerobics.cz, CPSC, Greenhead

25.9.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist