Hledáte postel? Zkuste velké letiště, užijete si ho!

Velmi často se postele vybírají v prvé i druhé řadě z praktického hlediska. V poslední době se také klade důraz na tzv. zdravé spaní. Zkuste ale tyhle věci vnímat jako samozřejmost a nechte se oslovit pohodlím a třeba také trochu i módou a komfortem.

125153-1100x618.jpg Celá galerie 5 Zdroj: archiv redakce

Doba, kdy se ložnice ctila jako tabuizovaná místnost je už dávno pryč. V ložnici se jen nespí, ložnice se stává obytnou místností a v ložnici bychom se měli i dobře bavit, užít si pohodlí, komfortu, klidu a odpočinku. Nikdo přece už do ložnice nechodí po špičkách, aby v tichu vklouzl pod peřinu a „zhasnout a spát“.

Užijte si velkou postel

Taková výzva možná zní lechtivě a vytváří celou řadu celkem přirozených asociací, ale i ty jsou na místě. Ložnice je zkrátka tak trochu místností „s hvězdičkou“ a není na tom nic špatného. Velká postel dokáže být velmi příjemným kusem nábytku, ze kterého se vám nebude ráno chtít vstát a „povalování“ vám už nebude ve vašich uších znít tak hanlivě.

Postele – inspirativní fotogalerie

A jaké volit rozměry?

Standardem je 80 cm na šířku a 195 cm, někdy 200 cm na délku. Užší postel je už opravdu málo pohodlná, na druhou stranu, každý centimetr navíc je pocítíte velmi příjemně. Není problém získat postel jako čtverec 210 x 210 cm a to už je opravu pohodlné řešení. Nebojte se ho a naopak si jej zkuste užít.

Karel Holý
Foto Bonaldlo

11.4.2008 4:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist