Hledáte do letošního roku odvahu a stabilitu? Pak se obklopte barvou Hnědý topas

Divíte se, že jsme vám před pár týdny představovali jako barvy roku spojení šedé a žluté a nyní přicházíme s béžovou? Vysvětlení je jednoduché. Barvu roku vyhlašují dva různé instituty a my vám nyní představíme favorita Mezinárodního estetického centra značky Dulux.

dulux_barva-roku-2021_spojeni-se-zemi-12-1100x618.jpg Celá galerie 13 Zdroj: Dulux

Nešťastné události právě uplynulého roku mají velký podíl na výběru barvy roku, protože ta má co nejvěrněji odrážet dobu a náladu ve společnosti. Lidé v současné době nejvíce potřebují pocit jistoty a odvahu čelit výzvám, které nás ještě čekají. Určení barvy roku je dílem nezávislých světových designérů, architektů a návrhářů, kteří rozhodli, že popsané pocity nejlépe vyjadřuje odstín Hnědý topas (E7.10.53) – přirozená a neutrální barva, která je především o odvaze, statečnosti, rovnováze a stabilitě.

„Hlavním tématem pro letošní Barvu roku se díky současné situaci všude ve světě stala Odvaha přijmout změnu. Vše se zdá být nestabilní a my tak potřebujeme cítit pevnou půdu pod nohama. Letošní Barva roku Hnědý topas nás spojuje zpět s přírodou a jednoduchými věcmi. Její hřejivý a přirozeně neutrální tón nám tak poskytuje pevný základ pro život. Zemitá barva evokuje stabilitu, růst a potenciál, čímž nám dodává potřebnou odvahu k přijetí současných změn,“ vysvětluje Martin Brodský, senior brand manager značky Dulux.

Neutrálními barvami, jako je Hnědý topas, což je příjemný odstín béžové, se rádi ve svých interiérech obklopujeme, protože vytvářejí klidné prostředí a velmi dobře fungují s dalšími odstíny. Dávají nám tak prostor být kreativní, co se týče doplňkových barev a grafických tvarů.

Hnědý topas je univerzální odstín, který se mění v závislosti na denní době, místě použití a barevné kombinaci. To dokazují čtyři doplňkové barevné palety. Každá z nich nabízí jedinečnou kombinaci rozmanitých odstínů a má tak různý vliv na vnímání prostoru, v němž je barva použita. Lidé si tak mohou svůj domov přizpůsobit podle sebe a svých potřeb.

Paleta vyjádření

Tato paleta vyniká odstíny červené a růžové. Neutrální tóny a zejména teplý základní odstín Hnědý topas tyto barvy drží pohromadě a v místnosti vytváří pocit jednoty a vyváženosti. Jedná se o výstřední, ale zároveň pozitivní a energizující barvy, posilující kreativitu a myšlení. Nabízí prostor pro vyjádření osobnosti i posílení sebedůvěry. Tuto barevnou paletu lze skvěle využít například pro výrazné grafické prvky, jako jsou pruhy, kruhy či čtverce.

Paleta důvěry

Měkké neutrální šedé a hnědé barvy dokážou vytvořit vyvážený a sjednocující pocit v jakémkoliv interiéru. Tyto teplé a harmonické tóny inspirují k otevřenosti a spolupráci, i proto se obzvláště hodí tam, kde se lidé potkávají a kde sdílí své myšlenky, zážitky či nápady. Odstíny z této barevné palety zároveň výborně fungují v kombinaci s materiály, jako je dřevo, keramika nebo například měď.

Nadčasová paleta

Inspirující odstíny žluté a okrové, vyvážené neutrálními barvami a Barvou roku Hnědý topas. To jsou tóny, jež pomohou vytvořit klasické moderní pozadí. Budou skvěle fungovat v kombinaci s jakýmkoli nábytkem bez ohledu na jeho datum výroby. Paleta nadčasových barev se výborně hodí rovněž pro zvýraznění architektonických prvků, jako je rámování oken nebo výklenky ve zdi.

Paleta spojení se Zemí

Tato barevná paleta je inspirována samotnou planetou Zemí a přírodou kolem nás. Dominuje jí modrá, zelená a hnědá – barvy nebe a moře, trávy a stromů, půdy. Tak jako v přírodě i v interiéru tyto odstíny naprosto přirozeně spolupracují a ve spojení s Hnědým topasem vnášejí do místnosti klidný a regenerující pocit. Automaticky se k nim pak nabízí doplňky z přírodních materiálů.

7.1.2021 10:30 | autor: Julie Veselá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist