Hledáte inspiraci pro svůj interiér? Zajímá vás stolování?

V galerii Design centra ČR (Jungmannova 30, P-1) bude až do začátku září možné navštívit výstavu Sezóna 07, která je přehlídkou vybrané tvorby mladých designérů a je tématicky zaměřena na interiérové doplňky a stolování. Vstup je volný a výstavu je možné označit minimálně za inspirující. Zkuste vnímat řešení vlastního bydlení jako tvůrčí činnost a nechoďte se dívat jen do supermarketů. Výstava trvá až do 7.9. 2007.

124454-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Bydlení je činnost, jejíž kvalitativní provádění je základní potřebou každého člověka, podobně jako např. přijímání potravy. A když už tedy v přeneseném slova smyslu bydlet tzv. musíme, stejně jako musíme jíst a nebo spát, pak je možné a jistě žádoucí si každou takovou činnost – když už ne vyloženě užít, tak alespoň zpříjemnit tak, abychom ji neprováděli jen z donucení.

Porcelán a umakart
Je přece rozdíl mezi tím, když se člověk večer vrátí do příjemného bytu a nebo když za sebou zavře dveře studené ubytovny se starým umakartovým stolem (i když i ten bude mít bez ironie svůj půvab). Stejně tak je možné se navečeřet z mastného papíru, v jedné ruce salám, v druhé rohlík a před sebou láhev piva, a nebo si dát pět minut práce a zmíněnou uzeninu doslova sobě sám servírovat z talíře, jíst ji vidličkou a pivo pít z čisté sklenice, byť by měla být tou sklenicí od hořčice. Toto jsou pochopitelně základní úvahy s odérem stokrát řečeného, ale právě proto stojí za to podívat se, jak o těchto věcech uvažují lidé, kteří to mají v popisu práce, tedy designéři, architekti a všichni další, jejichž povoláním je řešit např. právě ono nezbytné bydlení.

Velká inspirativní galerie stolů

Vystavující

Na výstavě je možné shlédnout práce 37 mladých autorů – studentů a absolventů 4 českých a jedné slovenské vysoké školy, které se zabývají zabývající užitým uměním a jejichž společným jmenovatelem je nyní design stolování a interiéru. Jsou to:

Brožková Zita, Brůhová Veronika, BU Martin, Darja Smetanová, Fabián Jan, Frič Vilém, Hesounová Alena, Hůza Petr, Chalepa Viktor, Igriciová Viera, Koldová Jana, Krajíček Milan jr., Krčmaříková Pavla, Ladislav Škoda, Malíská Lenka, Marková Kamila + Kawasumi Yoo, Martin Koval, Mimochodek Jan, Mochal Marcel + Mochalová Eva, Nízký Filip, Novák Petr, Nováková Markéta, Olšáková Karla, Petr Tesák, Pohanková Helena, Rous Štěpán, Skuhravá Jitka, Srníková Eva, Staňková Ilona, Stehlík Petr, Stejskalová Skoumalová Lenka, Tattermuschová Iva, Toporová Monika, Vokřálová Andrea, Wagnerová Stanislava.

GalerieDesign centra ČR (Jungmannova 30, P-1)  má otevřeno v pondělí až v pátek od 10 hodin do 18 hodin, vstup volný.

Jaroslav Zákolasnký
31.7.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist