Hledáte inspiraci pro koupelnu? Porušujte své návyky!

Koupelna je díky dnešním trendům a proměnám životního stylu jednou z nejvíce se rozvíjející částí obytného interiéru. Koupelna je nejen prostředím pro vykonávání základních hygienických úkonů, ale díky masážním systémům a jiným technologiím se z ní stává v podstatě relaxační, rekondiční „wellness centrum“ každého bytu. Koupelna zkrátka není taburizovanou místností, ale přitahuje designéry a architekty i těch nejzvučnějších jmen. Koupelnám se také již nevymezují jen „tradiční“ dva až tři metry čtvereční a naopak není výjimkou, když je koupelna velká jako běžný obývací pokoj.

124590-1100x618.jpg Celá galerie 5 Zdroj: archiv redakce

Pro stále ještě převažující část populace, a zejména tedy zákaznické obce, je vybavování koupelny záležitostí čistě praktickou. Jde tedy primárně o to, aby veškeré její zařízení bylo funkční, spolehlivé a pohledové kvalitě se pozornost v podstatě nevěnuje. Jinými slovy, v estetických kategoriích se koupelna neuvažuje.

Standard, bílá a tři metry čtvereční

V rámci standardů se volí bílá vana, bílé umyvadlo, nad ním zrcadlo, po boku věšák na ručník a dost. Vzhledem k tomu, že v koupelnách většinou nebývají okna a současně jsou tyto místnosti většinou malé, pak se obklady a barvy stěn dělají obvykle světlé tak, aby se koupelna jevila větší. Tolik výčet běžného standardu, který má v sobě spoustu opodstatněné logiky, vychází ze situace na trhu s byty, ve kterých bývá většinou velmi málo místa a tak koupelnám zbudou opravdu jen ty dva metry čtvereční, a současně je takové pojímání koupelny možno s nadsázkou označit jako „středověké“.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

TIP: nechte si inspirovat a máte – li možnost, stavíte – li, adaptujete – li byt, dejte koupelně o dva tři metry více. Uvidíte, že se vám to vyplatí. Je to velmi komfortní.

Designu koupelnového vybavení se věnuje celá řada významných designérů a architektů. Není to tedy tak, že by se pozornost věnovala pouze obývacímu pokojí a nebo jednoduše tomu, co je neustále na očích. V koupelně se navíc tráví stále více času, v koupelně se relaxuje a odpočívá a tak se zmínění designéři nemusí bát ani o to své publikum.

Karel Holý
Foto Sanitec, Keramag, Koralle, Ideal Standard

2.10.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist