Hledáte extravagantní koupelnu?

Vybavování koupelny může být pro někoho zcela rutinní záležitostí, která se vyřeší nákupem běžných zařizovacích předmětů. Umyvadlo, baterie, vana a nábytek typu toaletní skříňka. Ale právě tyhle stavební kameny budoucí koupelny dokáží být výjimečné a mohou poskytnout uspokojení nejen plněním své funkce, ale také pohledovou kvalitou. Co třeba transparentní materiály?

125698-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Technologický rozvoj a hlavně možnost zpracování nových materiálů je výzvou pro celou řadu kreativních oblastí lidské činnosti a platí to i v případě designování koupelnového vybavení. Např. transparentní materiály připomínající sklo nabízejí nejen splnění náročných technicko provozních parametrů, ale zároveň také zvláštní dojem křehkosti a nehmotnosti. S jejich použitím lze z koupelny udělat nejen místo pro vykonávání každodenní hygieny, ale zároveň také atraktivní a možná dokonce futuristické prostředí, které rozhodně nezestárne za pár let.

Častější úklid

Pokud se rozhodnete pro takové vybavení, pak pamatujte na to, že nepatří mezi ty nejlevnější a např. žluté umyvadlo na obrázku stojí kolem 33 tisíc korun. Pokud ale nemusíte tuhle skutečnost nějak řešit, pak je zde už jen jediná věc, která stojí za zmínění. Transparentní materiály, a´t už zcela či částečně čiré, jsou náročné na údržbu. Veškeré nečistoty jsou na nich logicky více vidět, asi jako prach na skleněné polici. Má-li pak vybavení z transparentních materiálů vypadat dobře, budete ho muset čistit mnohem častěji, než vybavení běžné.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

TIP: používáte-li koupelové či sprchové oleje a máte-li vybavení koupelny z transparentních materiálů, pak si raději pořizujte oleje „nemastené“. Zní to absurdně, ale takové přípravky, které nevytvářejí mastný povrch a přesto zvláční vaši pokožku jsou běžně k dostání v drogeriích.

Red.
Foto Aquatrade

27.8.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist