Hledáte alternativní bydlení? Romantické? V centru Prahy?

Ještě do poloviny minulého století existovala jaká si „nomádská“ legislativa upravující možnost bydlení v hausbótech. Dnes se situace znovu vrací, ale najednou se z takového života na vodě stává své druhu luxus. Společnost České přístavy připravuje projekt osmnácti hausbótů, které budou stát kolem 20 mil. Kč a  ponesou označení Riverbull. Nebudeme teď spekulovat nad tím, nakolik je to cena odpovídající, ale protože podobný projekt nemá v rámci nabídky bydlení obdoby, tak zaujal pozornost naší redakce.

Společnost České přístavy nabízí tedy nejen samotné hausbóty, ale i jejich kotvení v některém ze svých přístavů v širším centru Prahy, tedy v Holešovicích a Libni a pak také na vnitřním okraji Prahy v Radotíně. Jednotlivá kotviště budou vybavena parkovacím stáním pro osobní vůz a celý přistav hausbótů bude mít svou recepci a ochranu a bude tedy nabízet kompletní servis tak, jako je tomu běžné v případě suchozemského bydlení.

Samotný hausbót má dvě paluby a jedno podpalubí. Horní paluba a paluba jsou vlastně terasami s plochou 60 a 50 m2. Celková plocha podpalubí tvořeného třemi místnostmi a koupelnou je 53m2.

TIP: pokud vás téma zaujalo, zkuste také inspiraci ZDE.

Red.
Foto: České přístavy

11.5.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist