Hity 3D TAPETY

Ať už to zní jakkoliv bláznivě či rozmarně, tak je pravdou, že i bydlení má svou módu, trendy a manýry. A někdy jsou takové manýry jen krátkodobým pomatením smyslů a někdy se naopak jedná o skutečný krok dopředu, který se pak stává novým standardem. Jak si myslíte, že redaktoři módních časopisů odhadují co bude a co nebude „trendy“? A co si myslíte vy, že se stane módním doplňkem obytných interiér

131784-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Redaktoři zmiňovaných magazínů si své hity a třeba právě 3D tapety, jen tak tipnou, v tom je celé kouzlo. Faktem ale zůstává, že mají svou takříkajíc „metodu“. Ta spočívá v tom, že se každý takový redaktor snaží lidově řečeno trefit, nejlépe „někam doprostřed“ mezi výstřednost, dostupnost a popularitu. Jinými slovy, nesmí to být ani úplně drahé, ani úplně levné, nemůže to být konzervativní, ovšem ani úplně mimo a z jiného světa. A pokud možno, měl by se okolo toho motat někdo s akademickým titulem.

Hity: 3D tapety a možná stále ještě klasické tapety

Tapety s trojrozměrným vzorem jsou zajímavým nápadem a navazují na vzrůstající popularitu tapet jako takových. Pamatujete na 80.léta? Papírové tapety se nelepily ale jen v Československu, ale stejně tak v Německu a nebo ve Francii. Konec konců, Francie si v tapetách libuje dodnes. A Česko se k nim vrací. Potíž je jen v tom, že zatím co obyčejná tapeta se pohybuje v řádech maximálně několika set korun na metr čtvereční (a to už se může jednat o omyvatelnou tapetu), tak 3D tapety jsou podstatně a tedy nesrovnatelně dražší.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie tapet

Hity: 3D tapety aluxus

Vysoká cena může 3D tapety odsunout do kategorie zboží pro horních deset tisíc a tím pádem se vytratí z běžných obchodů a interiérových studií, kde se ani nestačily etablovat. Není možné říct, kolik konkrétně tyto tapety stojí, neboť by to bylo podobné, jako odpovědět na otázku „kolik stojí auto“, přičemž je rozdíl mezi Škodovkou a Mercedesem. Nicméně, jakýsi střední proud či průměrná cena takové tapety se většinou neurčuje podle počtu čtverečních metrů, ale podle počtu 3D vzorů, které je potřeba zakoupit a pak nalepit na stenu nebo jiný podklad. Pro ilustraci může posloužit např. ceník jedné s pražských interiérových firem, kde se vzory pohybují od 200 Kč až za hranici 3000 Kč, přičemž cena postupně klesá (až ke hranici 30%) čím více klient objednává. Jinými slovy, takto řešený jeden metr čtvereční vás může vyjít velmi zhruba od 2 000 Kč.

Další inspirace ve článku Jak vybrat osvětlení podle Feng šuej

Red.
Foto Říha nábytek a archiv redakce

18.1.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist