„Hard rock interiér“ v Las Vegas? Žádné kytary ani Harley Davidson!

V proslulém Las Vegas mají mimo jiné jednu zvláštnost. „Hard rock hotel and casino Las Vegas“ je sice drahý podnik, který poctila svou návštěvnou nejedna celebrita, ale zajímavější je, jak pak vypadá tVIP pokoj v takovém „hard rockovém“ hotelu. Jaký je „hard rockový“ interiér? A jaký by byl jazzový interiér?

115656-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Interiéry, stejně jako design, architektura a nebo třeba sochy, obrazy, to vše má svou historii a my můžeme mluvit o barokních obrazech, o gotické architektuře a nebo o funkcionalistickém designu. Nikdy se doposud nehovořilo o bluesové architektuře a stejně tak neznámé např. rock and rollové obrazy a nebo metalový či folkový design. Jinými slovy, interiéry a nebo architektura se nikdy nenazývaly podle hudebních stylů. Mimochodem, jak by vypadala jazzová architektura a jazzový interiér?

Las Vegas je město zábavy a  všichni podnikatelé provozující herny, hotely či restaurace a bary se na sebe snaží upozornit. Někdy je to bizarní a v Las Vegas vyrostou pyramidy a nebo náměstí Sv.Marka či Eiffelova věž. Jindy je to „Hard Rock Hotel“, jehož VIP apartmán je dílem oceňované designové společnosti Chemical Spaces. Ovšem kdo by čekal na stěnách rozvěšené vlasaté kytary a nebo těžké okované boty, kožené bundy a motorky značky Harley-Davidson, tak ten by byl překvapen.

Velká fotogalerie moderních interiérů

VIP hard rock interiér

Chemical Spaces jsou držiteli několika významných ocenění. VIP apartmán pojali poměrně netradičně. Klasické zmiňované atributy hard rockové hudby, tedy ony ploché elektrické kytary, dlouhé vlasy, kožené oděvy s kovovými doplňky, motorky a „tvrdé“ výrazy ve tvářích, se zde vůbec nevyskytují. Hard rock interiér je spíše interiérem techno stylu a psychedelických barev. Kazetový magnetofon, ze kterého někdy před 30 lety burácely Led Zeppellin, má v interiéru místo nikoliv jako reprodukční audio-souprava či jako „věž“ nebo „magněťák“, ale jako historický předmět výtvarné hodnoty, jako artefakt, který dnes už vlastně takříkajíc neplatí

Nicméně, naše otázka stále platí: jak by vypadal jazzový interiér?

Další inspirace a návštěva zajímavého interiéru ve článku Bydlení jako ze snu a domy jako umělé sopky

Red.
Foto contemporist.com, Chemical Spaces

28.12.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist