Grilování a venkovní úprava pokrmů ve jménu zdravé výživy

I v případě tak tradiční technologie, jakou je grilování, je možné neustále přicházet se nějakými novinkami. Základní princip bývá přirozeně zachován, ale mění se forma takové tepelné přípravy a potažmo tedy i kvalita výsledného pokrmu. Blíží se teplé měsíce. Posezení na terase či přímo na zahradě může být příjemným zážitkem a to tím spíše, že se dá spojit s atraktivní přípravou pokrmů.

112670-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Na tuzemském trhu se objevila novinka v podobě venkovních plynových grilů využívajících patentovaný způsob ohřevu a úpravy potravina zvaný Funnel-28™. Tato technologie spočívá v konstrukčním řešení samotného grilovacího tělesa, které je tvořeno dvěma trychtýři (viz. obr). Ty slouží k samotné tepelné úpravě a zároveň zajišťují minimalizaci tuku (jeli nezbytný) přicházejícího do styku s potravinou. Takto fungující gril byl použit při mistrovství světa v grilování „Gourmet Thom – Word BBQ Champions“. Takto vybavené a řešené grily je možné získat od 12 000Kč, ale utratit za ně lze i necelých 60 000 Kč.

Nepřehlédněte! Velká  galerie venkovní inspirace

 

 
Nová technologie
Maso, či jiná takto upravovaná potravina, je umístěno v jednom ze dvou zmíněných trychtýřů, který s pomocí grilovaní teploty způsobuje odpařovaní tuku a šťáv, které kondenzují a dopadají na grilovanou potravinu. Druhý, menší trychtýř, odvádí přebytečný tuk do ocelové nerezové odkapávací nádobky (viz obr.). Polohováním většího trychtýře lze vytvořit několik režimů grilování a také vaření.
I na grilech vybavených technologií funnel-28™ je možné vařit, grilovat, připravovat pizzu, rizoto, nebo steaky. K těmto způsobům úpravy je však přirozeně nutné dokoupit celou řadu doplňků.
Jaroslav Zákolanský
Foto Able Electric, spol. s r.o.
11.4.2006 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist