Grafosklo – krása a odolnost, která si vás podmaní

Není to žádná žhavá novinka, ale přesto nás tento designový interiérový prvek dokáže neustále udivovat svou krásou a tím, jak dokáže přetvořit i jinak naprosto obyčejný interiér na unikátní místo k životu.

123403-1100x618.jpg Celá galerie 30 Zdroj: archiv redakce

Není to obyčejné sklo a není to ani tvrzený plast, podlepený nějakou tapetou nebo plakátem – to ani v nejmenším.  Jde o prvotřídní a úžasně odolný materiál s variabilními možnostmi finálního designu, který si můžete nechat i na míru přizpůsobit podle potřeb vašeho interiéru. Motivem grafoskla může být například fotografie vašeho dítěte, domácího mazlíčka, ale i jiné motivy z vaší vlastní produkce. Důležité je jen to, aby fotografie měla bílý podklad a byla pořízena v dostatečně velkém rozlišení aby ji mohli experti kvalitativně upravit a nastavit ji jako motiv pro tisk na grafosklo.

Jedná se ve své podstatě tedy o sklo, tvrzené moderními technologiemi, obohacené o zalaminované, nebo chcete-li,  zatavené designové motivy. Je vhodné například jako ochrana stěny za kuchyňskou linkou, skleněná dělící stěna, solitérně postavená do interiéru, deska stolu, či rovnou pracovní deska kuchyňské linky. Velmi efektivně vypadá grafosklo také jako výplň interiérového zábradlí u schodiště anebo například jako zásuvné dveře vestavěné šatní skříně.

Navzdory tomu, že se v podstatě jedná o sklo, je grafosklo maximálně odolným materiálem, který odolá i nárazům a kontaktu s hrubými a ostrými povrchy. Rovněž se nemusíte bát, že byste si grafosklo poničili, pakliže jej instalujete za kuchyňskou linku a tu a tam vám na něj vystříkne omáčka anebo vroucí voda. Nic z toho jej nemá šanci jakkoliv poznamenat natolik, abyste následky nebyli schopni odstranit jedním tahem za pomoci obyčejného hadříku a vody.

Mimořádné věci jdou však zpravidla ruku v ruce s nemalou cenou. Ani v případě grafoskla si vaše peněženka příliš nezaplesá. Ceny grafoskla se určují na základě poptávané metráže. Pokud budete tedy v nejbližší době grafosklo vybírat i do vašeho interiéru, pamatujte, že uvedené ceny jsou zpravidla vždy za jeden běžný metr, podobně, jako tomu bývá například u látky na závěsy, záclony anebo například u sortimentu pracovních, metrážových desek do kuchyně.

Lucie Sýkorová

Foto: Freshome.com

20.3.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist