Geometrie v moderním interiéru

Možná si mnozí teď řeknou, že se o geometrii v interiéru asi už nelze dozvědět nic moc převratného, ale není to tak úplně pravda. Faktem je, že i něco tak zřejmého, jako je použití geometrických tvarů v interiéru, se dá pokazit i vyšperkovat.

123206-1100x618.jpg Celá galerie 27 Zdroj: archiv redakce

Asi by to jen málokoho napadlo, ale pokud se rozhodnete, že při rekonstrukci, nebo zařizování interiéru zapojíte do hry ve značné míře právě geometrii a tvary s ní spojené, budete muset zapojit obě hemisféry.  Logické myšlení se bude hodit při plánování celkového konceptu, obsazení jednotlivých geometrických obrazců na daná místa a také při selektování jejich četnosti a  vzájemném kombinování. Empatičtější hemisféru zaměstná zase například barevné sladění jednotlivých tvarů v dané části prostoru, celkové zařazení dle charakteru interiéru a v neposlední řadě i to, kam a jakým způsobem se rozhodnete geometrický design aplikovat.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Velice zdařilou kombinací je spojení geometrických obrazců s retro barvami v teplých odstínech při zachování jedné silně kontrastní a výrazné barvy, jako je například červená nebo žlutá.  Retro a geometrie se snesou velice dobře, neboť tento styl interiérového designu v době, kdy se ještě retrem nenazýval a naopak byl považován za naprosto aktuální, z geometrie ve značné míře vycházel.

Moderní interiér si velice dobře bude rozumět s hranatým nábytkem v kombinaci s „kulatými“ a oblými dekoracemidoplňky, nicméně tato kombinace může zdařile fungovat i v případě, že charakterové prvky jednotlivých komponent jednoduše prohodíte – tedy zvolíte-li zaoblený design nábytku, který doplníte  o hranaté dekorování.

Nemusíte se zdráhat ani narušit linii stereotypního vnímání jednotlivých zařizovacích prvků interiérů. Kupříkladu taková vana by pro většinu lidí měla mít takový tvar, který zcela pozbývá jakýchkoliv rohů a pravých či ostrých úhlů. Nebojte se a pořiďte si obdélníkovou vanu a pakliže vám to finance dovolí, zvolte jako obložení koupelny (i vany samotné) netradiční „kulatou“ mozaiku se zrcadlovými ploškami, namísto tradičních obdélníků anebo čtverečků. Uvidíte, že narušením všednodenní šedi potěšíte sebe i váš interiér.

 

Lucie Sýkorová

Foto: pursuitist.com, houzz.com, homedit.com, designedinterior.com, squarestate.net 

16.12.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist