Galerie moderního umění espacioSOLO

Nestává se často, abychom ukazovali galerie, někdy ale nelze odolat. Nový prostor věnovaný současnému umění v srdci Madridu espacioSOLO zařadila Vysoká škola architektů v Madridu mezi nejlepší projekty loňského roku. Sbírka spojuje známé osobnosti s mladými umělci z dvaceti zemí a odráží různorodost současného umění.

91.espaciosolo_estudioherreros_patinunezagency_©espaciosolo-1100x618.jpg Celá galerie 10 Zdroj: archiv EspacioSOLO

Galerie je dílem estudio Herreros a funguje jako výstavní síň i depozit uměleckých sbírek se zaměřením na post-pop a post-street. Cílem je přiblížit umění lidem, objevovat nové pohledy i způsoby myšlení.

Galerii najdete v prvním patře budovy na náměstí de la Independencia z roku 1920 postavené podle návrhu architekta Secundino Zuazo. Velká okna po obvodu vpouští velké množství přirozeného světla, které je pro výstavní prostory ideální.

Celý projekt je inspirován systémem městských ulic a náměstí. Stejně jako ve městě jsou i galerijní chodby různě široké – od úzkých průchodů po bulváry ústící do náměstí. Atmosféru městského prostředí podtrhují šedé betonové podlahy, cementová stěrka a dřevotřískové desky na stěnách jako dokonalá kulisa modernímu umění.

9.10.2018 10:30 | autor: Kateřina Šedivá
Více o tématu: espacioSOLOgalerieokna

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist