Galerie koupelen PODRUHE

Vnímat koupelny jako umělecká díla je možná až přehnané, i když na druhou stranu není práce designéra navrhujícího koupelnové vybavení o nic méně tvůrčí, či chcete – li tedy „umělecká“, než třeba práce malíře nebo komponisty. Konec konců, ať už to je jakkoliv, zákazník se v podstatě vždy rozhoduje v kategorii „líbí – nelíbí“ a používá k tomu stejný mechanizmus rozhodování, jako když si kupuje novou košili a nebo obraz na zeď.

111619-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Termín „galerie koupelen“ tady slouží spíše jako metafora zmíněného zákazníkova chování. Z obrazu, a ty v galeriích obvykle visí, získává návštěvník nějaký dojem, má z nich lidově řečeno nějaký pocit, stejně jako na něj bude nějak působit vstup do koupelny vyvedené třeba právě v romantickém či modernistickém slohu.

Koupelny jako artefakt

Pravdou zůstává, že na rozdíl od ostatních, tzv. volných forem umění, se práce designéra či architekta liší právě v tom, že musí zohledňovat nějaké technicko provozní parametry. Dům musí stát, vana v koupelně nemůže mít děrované dno. Takové „problémy“ malíř nebo sochař, zkrátka „volný“ umělec řešit nemusí. Tato skutečnost ale ony volné umělce nikterak nepředurčuje k „umělečtějším“ výkonům a ani pro architekty či designéry to není nějak diskriminující.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Důležité je volit sloh, nějaký styl, respektive, je dobré ten nějaký styl vůbec mít. A pokud z nějakých důvodů absentuje, pak je možné požádat o radu a návrh koupelny v nějakém  koupelnovém studiu.
Jaroslav Zákolanský
Foto firem Ideal Standard, Kolo, Keramag
3.8.2007 2:01

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist