Funkční a nadčasový futurismus v zemitých barvách

Mnohé futuristické interiéry a stavby působí na oko běžného smrtelníka mnohdy trochu divoce a neprakticky. Hladké, lesklé povrchy a nekonečně protáhlé linie, jakoby byly vytvořeny k tomu, aby popíraly veškeré praktické prvky interiéru. Ale ne vždy…

123281-1100x618.jpg Celá galerie 25 Zdroj: archiv redakce

V kanadském Torontu můžete nalézt výjimku, která dává futuristickému interiéru trochu optimističtější vyhlídky na jeho využívání v běžném životě. Jedná se dokonalý koncept v němž se propojují supermoderní materiály, tvary a konceptuální vazby, společně se zemitými barvami v hřejivých odstínech hnědé, okrové a žluté. 

Pro praktické podoby futuristického designu jsou specifické především detaily, které propůjčují všem interiérům jakousi domáckou a útulnou atmosféru, ale přesto nechávají oko pozorovatele, při prvním pohledu do svých útrob, zcela fascinované nadčasovými prvky i materiály.

Kromě hojně zastoupeného materiálu, jakým je například sklo, tvrzený plast a imitace přírodních materiálů ve spojení s přírodními strukturami anebo například kovovými doplňky, vytváří rozmanitý efekt. Interiér působí jako příjemný celek, který dovoluje běžné užívání a na první pohled je patrné, že jej bez větších potíží lze velmi pohodlně obývat  jako jednotlivec, ale rovněž i jako vícečlenná rodina.

Měkkost dodávají prostorám důmyslně aplikované textíliečalounění. Velká pozornost je zde věnována motivům a vzorům, zdobícím tyto „změkčovací“ prvky. Výrazné geometrické obrazce a ornamenty dávají vyniknout barevným kontrastům teplé barevné škály.

Takovýto styl zařízení interiéru rozhodně z módy jen tak nevyjde díky svému designovému pojetí, ale rovněž pro svou kultovní praktičnost a útulnost, která tvoří bezersporu výchozí bod všech trendů interiérového designu a všech jeho směrů obecně.

Lucie Sýkorová

Foto: Freshome.com, houzz.com, pauljohnston.com

13.11.2013 1:22

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist