Fototapety? Zkuste to, vypadají dobře

Zabydlet bytný interiér a vytvořit si bydlení podle svého, nemusí být vždycky problém, i když to tak na první pohled vypadá. Velmi často stačí odvážný krok a např. si vymalovat stěny výraznými barvami, vyházet starý nábytek, který vlastně jen překáží a nebo třeba použít interiérový plakát a možná ještě lépe: zkuste fototapetu.

Fototapety má starší generace spojené s dobou normalizace a celkem pochopitelně k ním pociťuje něco jako odpor či nepříjemnou nostalgii. Obrazové tapety, někdy také „fototapety“ ale patřily k bytové kultuře osmdesátých let jak ve východním bloku, tak na Západě a velké popularitě se těšili třeba u Francouzů.

Je to jako s Picassem

Jde vlastně jen o to, jaký motiv si na stěnu vybrat, přičemž tohle dilema je úplně stejné, jako když si v galerii vybíráte obraz, třeba od Pabla Picassa. Jediný rozdíl je v ceně a také v tom, že v případě fototapety si nekupujete originál, ale reprodukovatelnou fotografii. Pokud vám ale nevadí, že to, co budete mít na zdi v pokoji právě vy, může mít na stěně i někdo jiný, pak neváhejte a přistupte ke koupi fototapety se stejnou vážností, jako ke koupi obrazu.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie tapet

TIP: Dejte si pozor a rozmyslete si, zdali koupíte tapetu v celku a nebo jako skládanku (nejčastěji ze dvou až osmi dílů). Pokud se rozhodnete pro skládanku (a tedy pro velkou fototapetu), pak si raději připlaťte za nalepení, protože ne každý je mistr všech řemesel a zkazit si efekt tím, že jedna čtvrtina fototapety bude takříkajíc nakřivo, je škoda. 

PTEJTE SE, ZDALI PRODEJCE NEUMÍ PŘEVÉST NA FOTOTAPETU VÁMI DODANOU FOTOGRAFII! TO JE PAK ZAJÍMAVÉ.

Red.
Foto FORTEL

22.5.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist