Fototapety květin: Dopřejte si nespoutanou krásu i bez vůně

Ženu neuhodíte ani květinou. Toto známé úsloví platilo, platí a platit ještě dlouho bude. Vždyť květiny jsou právě oním symbolem čistoty, krásy a samozřejmě také náklonnosti k blízké osobě. Mnozí lidé se i z těchto důvodů právě květinami strašně rádi obklopují. Rozhodně je lze mít doma v mnoha podobách.

Optimální jsou pochopitelně čerstvé květiny, nicméně není problém sehnat i umělé. Těch je ale vhodnější se vyvarovat. Vždyť působí příliš lacině a také nevoní. Vzhledově spíše urazí, než nadchnou. Vynikající záležitostí jsou květiny malované, případně zachycené na fotografiích. Naším tipem je květinová tapeta. Sehnat ji lze ve spoustě podob. Na některé nejznámější se podíváme podrobněji v následujících řádcích. Hodí se fakticky do kterékoli místnosti v interiéru.

Obří tulipány v koupelně

Jedním ze symbolů jara je bezesporu tulipán. Tato krásná květina je charakteristická především svým tvarem a pochopitelně i barvou. Setkat se lze asi nejčastěji se žlutými květy, nicméně moc hezké jsou i rudé a také bílé. V interiéru si najde tulipán své místo fakticky kterékoli místnosti, přičemž hodně dobře vypadá fototapeta tulipánů v koupelně.

Květiny jsou v nadživotní velikosti a bez větších problémů zaberou kompletně celou stěnu. Kombinace bílých květů, zelených listů a tmavšího pozadí působí poměrně zajímavě a hodí se do jakékoli koupelny.

Fototapeta květiny takto zblízka dokáže zaujmout a padne k ní perfektně také voda, jíž je v koupelně více než dost. Samozřejmostí je voděodolnost tapety.

Fialové moře levandulí

Kdo by neznal nádhernou a opojnou vůni levandulí? Asi každý. Vzhledově ale tyto květiny nijak nezklamou, ba naopak. Levandule je sice velmi drobným kvítkem, ale ve větším množství vypadá náramně. Stačí se zadívat na fototapety znázorňující nekonečná levandulová pole. Lány levandulí působí v kombinaci se zelenou barvou naprosto jedinečně a není problém se na ně dívat klidně i delší dobu. Především levandulová pole v Provence jsou naprosto fenomenální a v podstatě se jedná o unikátní jev, který snad nelze spatřit nikde jinde na světě.

Jinak se ale levandule zobrazují i v mnohých jiných podobách. Velmi oblíbené jsou hlavně levandulové kytice. Jinak se levandule zobrazují i s nejrůznějšími předměty řadícími se do oblasti wellness. Odpočinek je ostatně s vůní levandulí nedílně spjatý. Kdo by si nechtěl odpočinout a oddávat se nádherné a opojné levandulové vůni. Díky fialové barvě levandule tvoří dominantu jakéhokoli interiéru.

Nostalgie i moderna s pampeliškami

Když se řekne plevelná rostlina, mnohým se vybaví pampeliška. Boj s ní především v trávníku je skutečně nekonečný a žádný majitele zeleného pažitu si nepřeje, aby tuto květinu na své zelené ploše měl. Přesto je smetánka lékařská léčivou rostlinou mající spousty pozitivních účinků na lidský organismus. Hlavně se ale jedná o neskutečně fotogenickou květinku, a to jak při rozkvětu, tak i po něm.

Fototapeta květiny s odkvetlou pampeliškou vypadá náramně. Jednotlivé šedé padáčky poskládané vedle sebe vytvářejí unikátní celek, který vypadá náramně. A co třeba takové padáčky přímo veltru, kdy se snášejí k zemi v hejnech. Kontrastují s okolními barvami.

Záplava kopretin

Chcete-li vsadit na moře barev, nebojte se kopretin. Tyto květiny mohou být pro někoho zdánlivě fádní, ale ve skutečnosti tomu tak určitě není. Už jen samotné kvítky hovoří jinak. Střed je sytě žlutý a okolo něj se nachází v precizním uspořádání bílé okvětní lístky. Květy jsou sice drobné, ale v uskupení několika květin můžete vytvořit neskutečně pestré variace.  Když se ke všemu ještě přidá pozadí v podobě sytě zeleného trávníku, není vůbec co řešit. Unikátní kombinace je na světě.

Moderní fototapety na zeď květiny vyobrazují klidně i v detailních pohledech. Kopretiny nejsou žádnou výjimkou. Jejich jednoduchá, ale velmi poutavá textura napovídá, že v detailu mohou tvořit nádherné pozadí na jakékoli stěně. Jednat se může jak o velkou fototapetu, tak i menší variace na stěnu.

14.11.2019 11:57 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist