Fotoobklady do kuchyně a koupelny – můžete je mít také

Nejzajímavější designérský počin tohoto roku – fotoobklady do kuchyně a koupelny, obletěl svět rychlostí blesku. Pokud přemýšlíte o  tom, jak si vyšperkovat tyto dvě místnosti, tak tohle prostě musíte mít.

129927-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Vybrat se dá ze stovek dodávaných obrazů a obrazců. Nejoblíbenější témata jsou vodopády, havajské pláže, noční města, zvířata a supermoderní auta. Ať už obložíte celou stěnu, nebo jen její část, dosáhnete velmi luxusního efektu, který pozvedne design vašeho interiéru.

Chtěli byste si dát na stěnu raději obklady s fotkou vaší rodiny? Nebo obrázek hotýlku, kde jste strávili líbánky? To není problém. Máme pro vás tip, jak si tento luxusní designový prvek dodávaný za desetitisíce uděláte sami za pár korun.

Obklady do koupelny fotogalerie

Co potřebujete:

1.    kvalitní fotografii s velkým rozlišením
2.    počítač
3.    devět dlaždic 10 x 10cm
4.    pět listů papíru do tiskárny
5.    pět útržků toaletního papíru 10 x 20cm
6.    oboustrannou lepící pásku
7.    tiskárnu
8.    vyřezávací nůž
9.    disperzní lepidlo, které po zaschnutí zprůhlední
10.  malířský štětec

Než začnete, věnujte velkou pozornost výběru fotografie. Pomocí Photoshopu nebo jiného programu na úpravu fotografií, ji upravte tak, abyste odstranili rušivé části nebo vytáhli z fotografie to zajímavé. Pokud jste si vybrali portrét, zaměřte se na oči. Není vhodné je půlit. Po té si fotografii rozdělte na mřížky o rozměrech 10×20 cm. Z každé mřížky odřízněte 0,5 cm, aby se vám obrázek nedeformoval. Představte si, že tento prostor vyplní spáry. Proto buďte zvláště pečliví při práci s fotografií obličeje. Překopírujte mřížky na 5 wordových  dokumentů. Na posledním budete mít jen jednu mřížku. Je složité tisknout na toaletní papír a proto použijeme malý trik. Na běžný papír do tiskárny přilepte oboustrannou lepící páskou útržek toaletního papíru. Vytiskněte obrázek v mřížkách tak, aby na každém toaletním papíru byly 2 mřížky. Pouze na jednom útržku bude jedna mřížka. Pak vše pečlivě odřízněte, abyste dostali 9 kusů. Dlaždice potřete lepidlem a přilepte na ně mřížky toaletního papíru (odděleného od papíru z tiskárny). Po zaschnutí přetřete ještě dvakrát lepidlem. Dlaždice můžete nalepit na podložku a vložit do vkusného rámu, nebo připevnit na zeď.

Tento obrazec z dlaždic můžete například použít do kuchyně, jako zajímavý designový prvek, na zeď za sporákem. Do koupelny se hodí nejen na zeď nad vanou, ale po důkladném zaschnutí i jako nápaditý dekor podlahy. Vložíte-li fotoobklad do zajímavého rámu, vytvoříte tak i velmi osobitý dárek.

Kamenné obklady: Velká inspirtivní  fotogalerie.


Sabrina Harisová
Foto: home-designing.com

16.8.2010 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist