Fotografie určily ráz celého bytu. Je zařízen tak, aby vynikly

REALIZACE Jednoduché zařízení, světlé barvy v přírodních tónech a výrazné fotografie – to je v kostce zařízení nového bytu v pražských Hodkovičkách. Majitel se tak může na každém kroku těšit z pohledu na věci, které ho oslovily natolik, aby je zachytil okem svého fotoaparátu.

Svěřit kompletní zařízení nového bytu profesionálům je dobrý krok. Majitelé se obrátili na Martinu Pištělákovou známou z pořadu Jak se staví sen. „K proměně tohoto bytu jsme byli přizváni v době, kdy ho klienti přebírali do vlastnictví. Byly v něm dokončené podlahy, koupelna a toaleta. Dostali jsme možnost kompletně navrhnout vnitřní uspořádání bytu včetně výběru či navržení nábytku a dekorací,“ popisuje Martina stav bytu, než přistoupila k realizaci.

Majitel bytu si přál do bytu rozmístit své fotografie. To designéry inspirovalo k vytvoření konceptu celého bytu tak, že spojí majitelovo dílo s interiérem. Aby fotografie náležitě vynikly, je celý prostor laděn do klidných přírodních a světlých tónů.

Zapeklitý vývod vzduchotechniky

Dispozičně byl byt v pořádku, a tak nebylo potřeba žádných dodatečných stavebních úprav. Jediným problémem byl vývod vzduchotechniky pro digestoř, který se nacházel nad vstupem do obývacího prostoru. Řešení bylo naštěstí celkem jednoduché. Skryli ho pod sádrokartonový podhled, který lícuje s horními skříňkami kuchyňské linky a definuje jejich výslednou výšku. Vznikla tak čistá linie horních a spodních skříněk.

Bílý lesk jako sázka na jistotu

Vzhledem k tomu, že se kuchyň tvoří spolu s jídelním a odpočinkovým koutem jeden prostor, rozhodli se designéři ji potlačit a zvolili ji v bílém lesku. Stejný materiál použili i na sestavu skříněk pod televizí. Jídelní stůl je v také bíle nalakovaný.

Kompletní kuchyni pak dotváří rovný ostrůvek, který zároveň slouží k barovému posezení. Linka pracovní desky a dalšího návazného nábytku byla záměrně laděna do ořechového dekoru, aby se spojila s ořechovými okny v celém bytě. Díky přítomnosti komory umístili volně stojící lednici mimo kuchyň.

V ložnici zabírají celou jednu stěnu vestavěné skříně v bílé barvě, kterým dodávají na zajímavosti úchyty z masivního dřeva namořeného opět do ořechu. Plocha za postelí je pokrytá tapetou uklidňující tělové barvy a originálně orámovaná stejným způsobem jako rámy obrazů. Postel je zhotovena na míru z masivního dubu.

10.11.2017 5:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist