Fialová barva v interiéru

Fialová barva v sobě nese protiklad a napětí červené a modré, dynamičnost a statečnost, impulsivní výboje a  podtóny tajemství a mystiky. Fialová barva v interiéru dokáže udělat z obyčejné, nudné místnosti trendy pokoj.

Fialová barva je všech svých odstínech velmi zajímavým řešením pro design interiéru, který lze využít do každé místnosti. Tato barva je adaptabilní pro všechny styly. Nábytek ve fialové barvě dokáže váš interiér skvěle oživit a probudit v něm originalitu a rafinovanost.  Dokonce by se dalo říct, že z této barvy čiší jistý půvab a krása.

Jak a čím vymalovat? Zeptejte se na forum.living.cz

Fialová je také barvou rozjímání a mystiky. Díky ní bude váš domov víc lákat k meditacím a duchovnímu rozvoji. Pokud rádi cvičíte jógu nebo podobná cvičení, určitě si tuto barvu zamilujete. Atmosféru místnosti pak podpoříte třeba stylovými svícny.

V kombinaci s bílou barvou vytváří lehkou a velmi příjemnou atmosféru. Fialová barva, vyjadřující pohodu se hodí i do jiných místností, než jen pro interiéry kuchyní – například v případě koupelnového obložení je velmi aktuální a dodává pak prostoru koupelny ten správný intimní ráz.

Díky neutrálnosti této barvy je její aplikace více než vhodná například do ložnice, kde díky jejímu uklidňujícímu barevnému tónu dojdete té pravé relaxace. Ze stejných důvodů je dobré ji použít třeba i do dětského pokoje. Atmosféra obýváku s dominující fialovou bude neodolatelnou. To není barva lákající k aktivitám. Je to barva plná mystiky a důstojnosti, podněcující kreativitu i vášeň.

Pro „designéry“ začátečníky je jednodušší v interiéru kombinovat pouze dvě základní barvy. Tak se vyhnete tomu, aby váš domov vypadal neuspořádaně, a tak trochu jako „každý pes jiná ves“, držte se proto kombinací fialová – černá, fialová – bílá, fialová – přírodní starorůžová, fialová – fuchsiová (lila).

Inspirovat se také můžete opravdovým mixem lesního ovoce. Když budete svůj interiér ladit do přírodních barev, můžete si být jistí, že se vám nestane, že by vypadal kýčovitě a uměle.

S fialovou jde krásně dohromady například šedá, vedle níž svůdnost fialové krásně vynikne. Pro světlejší a klidnější vyznění interiéru kombinujte fialovou se světlými barvami – s již zmíněnou bílou, růžovou nebo lila. Pokud chcete, aby váš interiér vyzněl dramatičtěji a mystičtěji, určitě zkuste fialovou kombinovat s černou. Nebojte se jí.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv barevnou kombinaci, volte takové barvy, s kterými vám bude dlouhodobě příjemně, barvy, které rádi nosíte a na které se rádi díváte. Jen tak vám bude interiér vašeho domova opravdu vyhovovat.

text: Lucie Sýkorová
Foto:digsdigs.com, interiordesign-world.com, ideashomedesign.net, interiororiginal.com, bradysantos.com, bs2h.com, allhousedesign.com, decosee.com, lushome.com, goaltus.com, maxeshome.com, vectormu.com, maxeshome.com, desktopas.com, iidudu.com, decoteco.com

13.12.2010 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist