Fernando a Humberto Campana: KAIMAN, tedy extravagance potřetí

Brazílie je jako každá země s vysokým počtem slunečních dní poněkud temperamentnější, než např. naše prostředí střední Evropy. Tropické podnebí, a tomu odpovídající fauna i flora, je úplně jiný svět, kde se zcela běžně dějí takové věci, které jsou ve vnitrozemí starého kontinentu zcela nemyslitelné a na druhou stranu pak naše hodnotící kritéria vypadají uprostřed Jižní Ameriky poněkud přitažené za vlasy. A  Fernando Campana se svým bratrem Humbertem jsou Brazilci a jejich „Historia naturale“, tedy dnes již slavná kolekce sedacího nábytku vytvořená pro více než slavnou značku EDRA, je stejně „tropická“ jako podnebí Brazílie.

126367-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Přírodní motivy, tmavé, jako by „vlhké“ barvy, zemitost a zároveň naturálnost a stejně tak až opulentní pohodlí. To všechno jsou termíny, kterými by bylo možné popisovat sedačku BOA, Aster Papposus a nebo Kajman Jakarč vytvářející zmíněnu kolekci Historie přírody (2006).

Kaiman Jakarč

Tato pohovka je typickým představitelem kategorie sedacího nábytku, který v drtivé většině ohledů překračuje hranice konvencí určujících co ještě je a co už není tzv. normální nábytek. Zcela objektivně je možné konstatovat, že ve vztahu k současné standardní velikosti běžného středoevropského bytu je Kaiman poněkud „větší než velká“ pohovka, která v garsoniéře nebo padesátimetrovém bytě dispozice 2 kk nenajde uplatnění. Kaiman je v tomto ohledu příliš náročným kusem nábytku, neboť si pro své plné vyznění nárokuje prostor minimálně 30 a více metrů čtverečních plochy.

Pokud bychom pak posuzovali užitné vlastnosti ve smyslu pohodlnosti a ergonomické zdatnosti této pohovky, tak i přes více než nekonveční vzhled je potřeba konstatovat, že Kaimann po všech stránkách vyhovuje a těžko hledat jiný, než estetický důvod k odmítnutí podobně orientované nábytkové tvorby.

TIP: pokud tedy zvažujete pořízení skutečně extravagantního a zároveň ale i praktického nábytku, pokud máte velký pokoj a ochotu snést podle některých odborníků „samoúčelně manýristickou tvorbu“ designérské dvojice  Fernando a Humberto Campana, pak vám můžeme Kaimana jen doporučit. Není to žádná novinka, je už necelé 3 roky starý, ale svou roli sehraje jistě skvěle.

Red.
Foto: EDRA

13.3.2009 12:01

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist