Fernando a Humberto Campana: extravagance poprvé

Bratři a současně designérská dvojice Fernando a Humberto Campana, patří mezi vyhledávané a zároveň velmi extravagantní tvůrce. Pokud hledáte inspiraci a k tomu máte velký byt, pak můžete zkusit jejich jistě neznámější „kus“ v podobě výstřední sofy nazvané Aster Papposus. Není to už žádná novinka, neboť slavnou premiéru měla v Milánu roku 2006, ale pokud se cítíte být opravdu odvážní a chcete svou touhu uspokojit…

126365-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Zařizovací předměty obytného interiéru by měly být pochopitelně v prvé řadě funkční a praktické a měly by tedy  poskytovat pokud možno vysoký uživatelský standard. S tím jde ale ruku v ruce i jejich vzhled, či chcete-li estetické a nebo možná přesněji „pohledové“ kvality daného předmětu, tedy např. právě sofy, křesla nebo třeba jídelní židle. Nevzhledná, byť ergonomicky vyhovující pohovka, bude mít jistě nižší užitnou hodnotu, než pohovka stejně technicky vyřešená, která ale navíc bude dobře vypadat. Na obou se bude sedět stejně, ale ta druhá bude lidově řečeno navíc ještě hezká, což jistě oceníte, když vstoupíte do místnosti a podíváte se na ni.

Jinak řečeno: věci by měly být tak krásné, jak jsou funkční a funkční by měly být tak, jak jsou krásné. Říká se tím vlastně jen to, že samoúčelná „hezkost“ nikam nevede a že funkce, tedy např. pohodlnost a praktičnost, je současně spolutvůrcem zmiňované pohledové kvality.

Velká fotogalerie moderních interiérů

TIP: rozhodujete-li se nad něčím opravdu výstředním, nad něčím, co vás láká v prvé i druhé řadě svým vzhledem, pak se pro jistotu také podívejte na tu možná nudnou, ale v každém případě nikoliv zanedbatelnou praktickou stránku věci.  Konec konců, právě proto vám k inspiraci přinášíme Aster Papposus, které je maximálně pohledově atraktivní či výjimečná a současně je dobře vymyšlená a ergonomicky vysoce jakostní.

Mimochodem, znáte pohovky BOA a nebo Kaiman Jakarč?

Red.
Foto: EDRA

11.3.2009 8:58

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist