Fernando a Humberto Campana: BOA, tedy extravagance podruhé

Termín „boa“ si většinou spojujeme s doplňkem dámské garderoby určené k výjimečným příležitostem. Boa je elegantní, výstřední a rozhodně nepatří k běžné součásti šatníků. To samé je možné říct i o BOA, které pochází z dílny sourozenecké tvůrčí dvojice Fernando & Humberto Campana. A nakolik je taková výstřednost praktickou součástí interiéru?

118486-1100x618.jpg Celá galerie 2 Zdroj: archiv redakce

Brazilští designéři Fernando & Humberto Campana patří k nejvýraznějším tvůrcům současného nábytkového designu. Pro někoho jsou jejich návrhy ale až příliš manýristické a prvoplánově provokativní či povrchně „estétské“. Ale i odborná veřejnost se může mýlit a nebo nebýt v hodnocení práce aktivních umělců zcela jednotná. A tak se ozývají i hlasy hovořící o zbytečnosti přísných kritérií, pod jejichž tíhou pak třeba právě BOA pro svou „rozmarnost“ neobstojí.

Nakonec ale o tzv. úspěšnosti jakéhokoliv produktu rozhoduje ten, komu je určen. A BOA populární je a to už několik let. Podívejte se také na další podobné výstřední a realizované kusy sedacího nábytku této designérské dvojce ZDE. A teké ZDE.

Velká fotogalerie moderních interiérů

TIP: BOA rozhodně patří do velké místnosti a bylo by zcela proti povaze této výjimečně pohodné (!) a ergonomicky velmi zdatné „pohovky“ umisťovat ji tzv. ke zdi. BOA patří do středu místnosti a potřebuje kolem sebe dostatek prostoru a vzhledem ke svým rozměrům si vyžádá cca 30 m čtverečních plochy.

Red.
Foto: EDRA

12.3.2009 12:01
Více o tématu: boainteriérprácezdi

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist