Fasádní systémy nahrazují omítky

Na nejzdařilejších stavbách dneška mnohdy již nenajdete klasické omítky. Venkovní opláštění tvoří designové fasádní systémy, jaké dodává PREFA Aluminiumprodukte.

Fasádní systémy PREFA dávají architektům do ruky silný nástroj. Moderní domy se díky novým trendům mění v objekty, kde se mnohdy zcela ruší hranice mezi střechou a fasádou. Geometrická krása hmoty dokáže pak nádherně vyniknout uprostřed moderní zahrady. Zcela dokonale souzní tyto nádherné stavby se stepními typy zahrady založenými na kombinacích okrasných travin a trvalek.

Domy se obkládaly i obkládají. Někdy více, jindy méně. V minulosti se nejčastěji používalo dřevo a kámen. Pak přišly do módy keramické kabřince. Nové milénium ale sází na moderní materiál i moderní vzhled. Na piedestal mezi materiály vystoupal hliník. Z tohoto materiálu jsou i fasádní systémy PREFA. Hliník jako materiál dokáže opláštění stavby nabídnout životnost, které nedokážeme konkurovat žádným jiným materiálem. Hliníková fasáda, ale i hliníková střecha, mají životnost stejnou jako samotný dům. Pokud jde o střechy, takové nedosáhnete ani pálenými či betonovými taškami, už vůbec ne pozinkovaným plechem. Konkurovat by si troufla snad jen břidlicová střešní krytina. PREFA na své hliníkové střechy poskytuje záruku 40 let. Životnost je však nesrovnatelně delší.

Nepřekonatelné výhody hliníku

Hliník je rezuvzdorný materiál s vynikající odolností. Na střeše odolá krupobití a nedegraduje působení UV záření. Kvalitní konstrukce fasádních systémů PREFA mají schopnost odolat větru až do 235 km/h. Barva hliníkového systému je rovněž odolná. Neolupuje se, neopadává a nebledne na slunci.

Obrovskou výhodou hliníkových systémů, ať již jde o jejich instalaci na fasádu, nebo na střechu, je jejich nízká hmotnost. Díky ní nemusí být stavební konstrukce staticky naddimenzované. Systém se snadno transportuje i instaluje.

Velká tvarová i barevná variabilita

Hliníkové střechy PREFA se dodávají standardně v 15 odstínech. Podobně je na tom fasádní systém. Firma nabízí škálu aktuálně módních barev a odstínů, takže obvykle si vyberete ze standardní nabídky. Pokud však máte specifický požadavek na barvu či odstín, je možné ji vyrobit na míru.

Velkou variabilitu nabízí i výběr tvarů prvků fasádního či střešního systému. Pro střechy nabízí PREFA Aluminiumprodukte falcovanou střešní tašku, střešní panel, falcovaný střešní šindel, střešní šablonu a malou střešní šablonu (věžovku). Pokud jde o fasádní systémy, hitem je například Siding, který umožňuje pokládání hliníkových pásů nejen vodorovně a svisle, ale i šikmo. Už jen hra se směry osazení fasádního systému dává stavbě zcela jedinečný charakter. Nezaměnitelný charakter objektům pak dodá systém Siding.X. Dalšími používanými fasádními šablonami jsou fasádní šindel, fasádní šindel XL, fasádní šablona (více rozměrů) a fasádní panel FX.12. Zajímavé možnosti designérům a architektům nabízí profil s vlnkou a pilový profil.

PREFA systémy jsou ideální nejen pro novostavby, ale i pro rekonstrukce

Hliníkové fasády a hliníkové střechy dovedou divy, i pokud jde o rekonstrukce. Zužitkuje se hned několik jejich unikátních vlastností. V první řadě svedou i nemoderní starý dům proměnit v architektonickou perlu. Skvěle však lze využít i to, že rekonstrukce s nimi je velice rychlá a výsledek trvalý. V neposlední řadě u starších staveb oceníte jejich lehké rozměry. Nemusíte třeba řešit statiku krovu, protože hliníková střecha je skutečně extrémně lehká.

Hliník zadrží i velkou vodu

Bydlíte v zátopové oblasti a hrozí vám velká voda? Česká firma PREFA Aluminiumprodukte dodává rovněž protipovodňové zábrany z hliníku. Jsou velice variabilní co do velikosti. Skládají se z hliníkových dílců, které se snadno montují. Jsou odolné i vztlaku vody, takže se nestane, že by voda zábranu nadzvedla a podtekla.

 

6.12.2019 12:27 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist