Farmhouse decor aneb Venkovský styl v každém interiéru

Pokud vám chybí atmosféra venkovského stavení a každou chvíli jste v myšlenkách někde na chalupě, možná vám pomůže, když si ji alespoň zčásti vykouzlíte přímo u sebe doma, třeba i v paneláku. Připadá vám to nemyslitelné? Samozřejmě, nebude to úplně ono, ale trochu té pohostinné útulnosti a poklidné nálady se vám určitě podaří dostat i do městského bytu. Stačí se jen porozhlédnout těch správných dekoracích.

5sophie-allport-cows-collection-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: Sophie Allpor

Díky doplňkům si budete připadat jako na chalupě

Tento směr má dokonce už i své pojmenování. Jedná o tzv. farmhouse decor a v posledních letech se stává v interiérovém designu poměrně velkým hitem. Možná to souvisí s neustálým spěchem a stresem, který doléhá nejvýrazněji na obyvatele měst. A proto není divu, že se chtějí občas uchýlit někam, kde by jim to alespoň náznakem připomínalo prázdniny u babičky. A to, především díky široké nabídce nostalgických obchůdků a e-shopů s bytovými doplňky, není žádný velký problém. A nebojte se, nemusí to vyjít ani moc draho. Stačí si jen předem důkladně promyslet, co si pořídíte a kam to přesně umístíte.

Zaměřte se na dřevo a přírodní barvy

Co si tedy představit pod pojmem farmouse decor? Především asi místnost plnou dřeva. Ať už jedná o obklady na stěnách, nábytek, podlahy či pár stylových doplňků. Dřevo je v tomto typu interiéru dominujícím materiálem, ale občas se sem hodí i kov nebo juta. A k tomu patří tak trochu „odřené“ dveře, mírně „narezlé“ úchytky na nábytku nebo stará lampa. Prostě neuškodí trochu patiny a je jen na vás, jakou formou jí docílíte.

Barevně se tento styl nese především v přírodních barvách, hnědé, popřípadě šedé a zelenkavé, ale pracovat se dá i s bílou a kteroukoli jinou jemnou paletou barev (vyzkoušejte například starorůžovou nebo smetanovou).

Vyrobte si doplňky sami

To, co ale skutečně dokáže vytvořit v obyčejné místnosti tu pravou venkovskou idylku, jsou doplňky. Tady se nabízí prostor pro vaši kreativitu a osvědčené „udělej si sám“ s použitím recyklovaných materiálů a staršího nábytku. Tu správnou atmosféru navodí proutěné košíky, pokličky či pánve zavěšené na stěně, květináče s bylinkami na parapetu a samozřejmě spousta řezaných květin ve vázách a džbánech.

Pokud máte možnost, pohrabte se na staré půdě nebo navštivte vetešnictví a s trochou snahy a nápaditosti si určitě vyrobíte originální kousky, které vnesou závan starých časů i do toho nejmodernějšího bytu.

31.5.2018 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist