Farmhouse decor aneb Venkovský styl v každém interiéru

Poctivě dodržujete karanténu a zastesklo se vám po hřejivém interiéru babiččiny kuchyně? Vytvořte si ho přímo u vás doma, třeba i v paneláku. Sice to nebude úplně ono, protože bude chybět výhled do zahrádky, ale pohostinnou útulnost a poklidnou náladu můžete pomocí doplňků dostat i do městského bytu.

04_oresi_big-picture-_7_4_2018-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: Oresi / FTV Prima

Kousek tepla u vás doma

Tento směr má dokonce už i své pojmenování. Jedná o tzv. farmhouse decor a v posledních letech se stává v interiérovém designu poměrně velkým hitem. Možná to souvisí s neustálým spěchem a stresem, který doléhá nejvýrazněji na obyvatele měst.

A proto není divu, že se chtějí občas uchýlit někam, kde by jim to alespoň náznakem připomínalo prázdniny u babičky.

A to, především díky široké nabídce nostalgických obchůdků a e-shopů s bytovými doplňky, není žádný velký problém. A nebojte se, nemusí to vyjít ani moc draho. Stačí si jen předem důkladně promyslet, co si pořídíte a kam to přesně umístíte.

Bez masivního dřeva to nebude ono

Co si tedy představit pod pojmem farmouse decor? Především asi místnost plnou dřeva. Ať už jedná o obklady na stěnách, nábytek, podlahy či pár stylových doplňků. Dřevo je v tomto typu interiéru dominujícím materiálem, ale občas se sem hodí i kov nebo juta. A k tomu patří tak trochu „odřené“ dveře, mírně „narezlé“ úchytky na nábytku nebo stará lampa. Prostě neuškodí trochu patiny a je jen na vás, jakou formou jí docílíte.

Barevně se tento styl nese především v přírodních barvách, hnědé, popřípadě šedé a zelenkavé, ale pracovat se dá i s bílou a kteroukoli jinou jemnou paletou barev (vyzkoušejte například starorůžovou nebo smetanovou).

Kouzlo vlastnoruční výroby

To, co ale skutečně dokáže vytvořit v obyčejné místnosti tu pravou venkovskou idylku, jsou doplňky. Tady se nabízí prostor pro vaši kreativitu a osvědčené „udělej si sám“ s použitím recyklovaných materiálů a staršího nábytku. Tu správnou atmosféru navodí proutěné košíky, pokličky či pánve zavěšené na stěně, květináče s bylinkami na parapetu a samozřejmě spousta řezaných květin ve vázách a džbánech.

Pokud máte možnost, pohrabte se na staré půdě nebo navštivte vetešnictví a s trochou snahy a nápaditosti si určitě vyrobíte originální kousky, které vnesou závan starých časů i do toho nejmodernějšího bytu.

29.4.2020 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist