Extravagantní rezidence pro hollywoodského producenta v Kalifornské poušti

Kontejnerové bydlení nemusí být jen východisko z nouze, jak dokazuje luxusní rezidence, která vyrostla v Kalifornském národním parku Joshua Tree pro hollywoodského producenta a byla poskládána z několika lodních kontejnerů.

08_profimedia-0350843334-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: Whitaker Studio / Profimedia

Když byl producent na obhlídce svého pozemku, jeden z jeho přátel vytáhl počítač a ukázal mu fotografii nerealizovaného projektu londýnského architekta Jamese Whitakera a jeho studia Whitaker.

Na fotografii byla nízkorozpočtová budova původně navržená pro reklamní agenturu v bavorském Černém lese nedaleko Hechingenu. Agentura zkrachovala a projekt nebyl nikdy realizován. Nebylo mu ale dáno skončit na dně šuplíku v zapomnění, díky náhodě vyroste na druhé straně zeměkoule v bílé barvě na místo původně plánované černé.

Projekt producenta natolik zaujal, že hned příští návštěvu Londýna využil k setkání s Whitakerem, aby domluvil realizaci projektu. „Dům sedí na horském úbočí, které v krajině vytvořila voda“. A dodal: „Klient je filmový producent, k jehož živí tvůrčí rozvoj projektů, v mnoha ohledech je to tedy klient snů!“

Bílá do poutě, energie získaná ze solárních panelů

Vzhledem k horkému prostředí pouště byla zvolena jak v interiéru, tak v exteriéru bílá barva, která odráží teplo a maximalizuje světlo vpouštěné dovnitř. Kargo kontejnery jsou směřovány tak, aby umožnily výhledy do krajiny a vpouštěly dovnitř přirozené světlo a zároveň vytvořily soukromí v závislosti na jejich umístění a funkci.

Interiér čítá 200 m², kromě obytné části tvořené z obývacího pokoje, kuchyně, jídelny a sociálního zázemí budou v domě k dispozici další tři ložnice. Na jedné ze stran objektu se dva kontejnery rozšiřují, aby vytvořily stíněnou terasu doplněnou vířivkou.

Kontejnery pro garáže budou obloženy solárními panely, které vyrobí dostatek energie pro celý dům.

Realizace domu je naplánovaná na rok 2018, vy si jej ale díky realistickým vizualizacím si ho můžete prohlédnut již nyní včetně designového nábytku, jako červená sedačka Misfits navržená Ronem Aradem pro italskou značku Moroso.

 

5.10.2020 10:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist