Extravagantní koupelny pro vaši inspiraci

Chtěli byste se ve svém bytě jednou cítit jako na zámku, podruhé jako v milionářském sídle vykládaném zlatem anebo jako v kosmické raketě případně jako v zrcadlové síni či v sultánově sídle, nebo v zimním království ledové královny? Zasněte se a společně s námi navštivte fotogalerii extravagantních koupelen, které vás přenesou do jiného světa, do světa, snů, pohádek a přání, někdy splněných, jindy jen těch vysněných.

120171-1100x618.jpg Celá galerie 33 Zdroj: archiv redakce

Každý zkrátka za extravaganci považuje něco jiného. Pro někoho jsou to veselé zářivé barvy, pro jiného historizující prvky, nečekané rozměry anebo divoké křivky. A co vám se vybaví pod pojmem extravagance?  Jsou to lázně v pivním sudu, wellness anebo pouhý nadstandard v podobě pár centimetrů čtverečních navíc? Možná jste ani o extravaganci v souvislosti s koupelnou nikdy nepřemýšleli a spokojili jste se s malou panelákovou koupelnou. Ale ani malometrážní koupelny nemusí být notně jen obvyklou klasikou. I tuto malometrážní klasiku můžeme velmi často příjemným způsobem vylepšit.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen


Rustikální koupelny, kde je nejdůležitějším prvkem dřevo a kámen anebo černobílé koupelny, které působí velmi netradičně právě díky kombinaci protichůdných barev, případně koupelny, které jsou doslova jakoby vytrženy z katalogu přímořských oblastí představujících tropický ráj, i takové mohou být považovány za extravagantní. S těmi jste si již také mohli setkat v naších předchozích stejnojmenných článcích.

Je jasné, že vyznavače extravagance spojuje vždy jedno, a tím je potřeba odlišit se, zvýraznit kreativitu, svůj životní styl a postoj, poukázat na originalitu. A to vše je i společným prvkem extravagantních koupelen. Nenajdete mezi nimi žádnou běžnou konvenční účelovou koupelnu, která je tuctová. Jste-li tedy spíše příznivci experimentátorství, můžete si sami doslova namíchat vlastní dávku extravagance právě při rekonstrukci vlastní koupelny anebo při zařizování nové koupelny.

Můžete spojovat nejrůznější materiály, míchat barvy i linie, propojovat retro s modernou anebo pouze striktně dodržovat nejaktuálnější módní trendy. Extravagance je možné dosáhnout mnoha různými způsoby. Do speciálně vytvořených interiérů koupelen se bude hodit i spousta nejrůznějších originálních doplňků. Zcela netradičně bude v koupelně působit stylové křeslo potažené anglickou vlajkou anebo busta jelena a jeho paroží odlitého ze sádry a zavěšeného na stěně koupelny.  Zkrátka šokujte své okolí a do koupelny si pořiďte cokoli, co bude tak trochu či spíše více šokovat vaše okolí. Využijte třeba sklo, jako materiál netradiční pro koupelny, změňte rutinní záležitosti v nekonformní. Podívejte se na svou koupelnu z jiného úhlu a jinýma očima a uvidíte, že změna je možná!

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: dreamdecorator.blogspot.co.uk, trendir.com, blog.securibath.com, interiorcollective.com, interiorcollective.com, dovcorbathrooms.co.uk, pebblegrey.co.uk, hgtv.com, nimvo.com, dovcorbathrooms.co.uk, clawfoot.com, businessinsider.com, most-expensive-luxury.com, bonnysanitary.com, au.businessinsider.com, enterpriseengineeringnetwork.org, corearchitect.co.uk, liftupthyneighbor.com, axsoris.com, business.financialpost.com, home-designing.com

5.8.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist