Extravagantní interiér pro úspěšného muže ukazuje, proč se vyplatí oslovit architekty

Je to byt, ale vypadá spíš jako hotel či klub. To bylo také přání majitele, který si přál bydlení, které by mu evokovalo atmosféru designových hotelů. A taky prostor pro pořádání večírků v rytmu techna.

02_perspektiv-byt_technare-cboysplaynice-15-1100x618.jpg Celá galerie 16 Zdroj: Boys Play Nice

Mladý, úspěšný muž s jasným názorem na život, který si chce pořádně užít, oslovil architekty Jána Antala a Martina Stáru, ze studia Perspektiv, aby mu vytvořili bydlení, které bude odpovídat jeho osobnosti a všemu, co má rád. „Vede mezinárodní společnost, hodně cestuje a má rád atmosféru designových hotelů. I doma chtěl mít pocit, jako kdyby byl na dovolené,“ vysvětlují architekti.

Původnímu prostoru, kde měl vysněný interiér vzniknout, chybělo snad vše, po čem investor toužil. Architekti proto nejprve zásadně změnili původní nepřehlednou dispozici, prostor zbavili přebytečných příček a otevřeli ho.

„Jednotlivé zóny a účely na sebe plynule navazují, místnosti jsou rozdělené pouze posuvnými skleněnými dveřmi. I ty se však dají zasunout do vestavěných skříní a můžou zcela zmizet,“ popisují. Funkce prostoru tak nedefinují zdi, ale materiály. Kontinuitu architekti ještě podpořili litou šedou podlahou, kterou použili po celé ploše bytu.

Proč se vyplatí najmout architekty

Zvolené řešení, kdy se dispozice mění pomocí posuvných dveří, investora doslova nadchly. „Věděl jsem, že půjde o náročnou realizaci, protože jsem si přál velmi atypické řešení. Tam se nejvíc ukázala přidaná hodnota práce architektů, kteří dokázali najít inovativní řešení. Samotného by mě nenapadlo zcela změnit půdorys,“ vypráví.

Tvář dodaly industriální materiály

Vedle industriálních materiálů a doplňků jako drátosklo, kov, nabílené cihly a tmavé desky se stalo důležitým prvkem exotické dřevo. „Klient si přál, abychom v prostoru použili netradiční exotickou dýhu s výraznou kresbou. Nechali jsme si proto udělat skeny dřeva a skládali vzor tak, aby opravdu vynikl,“ vzpomínají Antal a Stára.

Perforovaný posuvný plech, který odděluje koupelnu od ložnice, zase vznikal podle vzorku na košili jednoho z architektů.

I love techno

Tento nápis možná nejlépe vystihuje celý interiér. Odkazuje na majitelovu velkou vášeň elektronickou hudbu stejně jako stolek s potiskem z kolekce Diesel pro Moroso, který najdete v obývacím pokoji.

Extravaganci podtrhují také vyzývavá svítidla SHIBARI od české sklářské značky BOMMA. Doplňují je industriální úchytky od londýnské značky Buster+Punch a nerezové vypínače GIRA.

A hlavně: Najdete tu plně vybavené zázemí s dýdžejským pultem. „Právě ten v létě využívám nejvíc,“ směje se investor. Na byt totiž navazuje prostorná terasa, která se vmžiku dokáže proměnit v taneční plochu. A co na atypický byt říkají hosté? „Nejdřív jsou překvapení, s takovým prostorem se totiž většinou ještě nesetkali. Chvíli si zvykají, pak se ale vždycky těší, až budou zase moct přijít,“ říká majitel.

Byt pro technaře zároveň zahajuje novou etapu ateliéru Perspektiv. Architekty proslavily zejména komerční projekty, především cenami ověnčené návrhy kanceláří. Teď se Ján Antal a Martin Stára začínají zaměřovat také na rezidenční objekty a zakládají odnož Perspektiv Living.

19.3.2021 10:30 | autor: Julie Veselá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist