Extravagantní a nebo tradiční?

Pokud hledáte extravagantní a zároveň vlastně klasickou, tedy svým způsobem tradiční koupelnu, pak uvažujte nejen o tvarech a barvách, ale také třeba o materiálech. Zkusili jste někdy dřevěnou vanu? Dřevěnou koupelnu? Není to vlastně nic moderního, jen se mnoho zákazníků tímto směrem nevydává a tak je dřevo jako zcela klasický materiál, vlastně výstřední exklusivitou, kterou nelze přehlédnout.

126446-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Pokud vás takové nějaké řešení zaujme, pak možná budete zvažovat  také užitnou hodnotu takového vybavení. Tradičně se dnes používá vlastně „měkký“ a na dotyk velmi příjemný akrylát, možná se někdy ještě setkáte se smaltovanou vanou. Ale dřevo?

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Vlhkost není problém

Než se vůbec může začít vana, nebo např. umyvadlo vyrábět, respektive uvádět na trh, tak musí vyhovět nejednomu kritériu, a v EU to platí v mnohém takřka dvojnásob. Navíc veškeré úvahy o nevhodnosti dřeva jako materiálu koupelnového vybavení, které tedy musí být nenasákavé a odolné vodě, mohou rozptýlit úvahy nad dřevem, jako nad tradičním stavebním materiálem budov, stejně jako komunikací typu most či lávka. Dřevo je možné povrchově upravit tak, že minimálně je v rámci koupelnového provozu bude mít stejnou uživatelskou hodnotu, jako kov a nebo plast.

Ale pozor!

Rozhodně není možně ( a nebo spíš vhodné ) používat hrubé abrazivní čistící prostředky (klasické drsné čistící písky) , které by mohly povrchovou úpravu třeba právě dřevěné vany nepříjemným způsobem poškodit. A pak by nastal vlastně stejný problém, jako v případě dnes již takřka sporadicky se vyskytující smaltované vany: pod povrch by se dostala vlhkost a trhlina by se dále rozšiřovala. Pokud se ale něco takového stane u dřevěné vany, pak je možné trhlinu zabrousit a povrchovou úpravu obnovit. Čím dřív se k opravě přistoupí, tím lépe.

Red.
Foto: Trendir

16.4.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist