Extravagance a smyslnost

Dispozice obytného interiéru se velmi často tvoří podle relativně zaběhnutých standardů. A ty se postupně mění, někdy na krátkou dobu, někdy jakoby se vracely zpět do dávno minulé historie, ale někdy jsou i zcela nové. Interiér by měl být obrazem svého tvůrce, respektive obyvatele. A touží li ten po smyslné extravaganci, je li odvážný a jistý si svými rozhodnutími, pak se může pustit do experimentu, který je vlastně stovky, respektive tisíce let starý.

124151-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Oním experimentem se v tuto chvíli míní účelové propojení dvou místností, které se v komfortněji řešených interiérech většinou umisťují do své těsné blízkosti. Je to praktické, pohodlné a zároveň zintenzivňující či posunující hranici intimity jakoby směrem k způsobům hédonistického starého Říma. Mluvíme pochopitelně o propojení koupelny (lázní) s prostorem ložnice a vytvoření jednoho „otevřeného prostoru“ stejným způsobem, jaký jsme přijali v případě spojování obývacího pokoje a kuchyně v jednu velkou pohostinnou společenskou místnost. Takové řešení má několik výhod, několik úskalí a není ho možné realizovat kdekoliv

Velká fotogalerie moderních interiérů

Velký prostor, dvě koupelny
Otevřené propojení ložnice a koupelny nabízí možnost bezprostředního užívání všech požitků z koupele a odpočinku na lůžku. Není pochopitelně možné pominout ani množství inspirace, které takové řešení ložnice přináší partnerskému intimnímu životu. Sprchování či koupání přirozeně také zvlhčuje vzduch v prostoru ložnice. Takové řešení předpokládá ale přítomnost další jedné koupelny, kterou je možné využívat v případě, kdy je ložnice a tedy i koupelna obsazena někým, kdo si nepřeje být rušen.
Stejně tak případná návštěva by měla mít možnost přístupu k běžné hygieně provozovatelé jinde, než v neintimnější části obytného interiéru. Totéž platí o dětech, kterým bude několik let ložnice rodičů svého druhu tabu.
Jaroslav Zákolanský
Foto archiv autora
6.10.2006 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist