Exkluzivní přestavba rodinného domu pod Kraví horou

Podívejte se, jakou proměnou prošla původní stavba, která se nachází pod Kraví horou. Zasloužil se o to brněnský ateliér Urban Čelikovský Architekti v čele s Lukášem Urbanem a Martinem Čelikovským.

1rohovy-pohled_prtwnbzt1492794217-1440x1080-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: Jiří Navrátil

Citlivá rekonstrukce nenarušila soulad s okolními domy

Při přestavbě původního objektu byly použity kvalitní a vzájemně nekontrastní materiály, jako jsou štuková omítka, eloxovaná dřevohliníková okna, terrazzo, žula, pohledový beton a profilové sklo copilit.

Cílem architektů i majitele bylo vytvořit moderní a komfortní bydlení, které však i nadále zůstane harmonickou součástí historického rámce okolních staveb.

Balkon zůstal původní a z garáže se potraviny přepravují výtahem

Zaoblený balkon, který můžete vidět i na snímcích původního stavu budovy, byl zachován a citlivě zapojen do finální podoby nově navrženého domu. Protože tato balkonová křivka se stala určitým leitmotivem architektonického zpracování projektu, jejím zrcadlovým zopakováním dostala současná stavba zcela nový specifický charakter.

Další problematickou částí objektu byla garáž. Ta je kvůli své původní nedostatečné hloubce předsazená pomocí konstrukce z vodonepropustného betonu. Netypickým prvkem je její propojení prostřednictvím potravinového výtahu s kuchyní v nejvyšším patře.

Prostorné místnosti jsou skvěle prosvětlené díky velkým oknům

Celý dům je velkoryse zařízený bílým nábytkem v kombinaci se dřevem. Byt v přízemí podobně jako podzemní podlaží se sklepy a garáží respektuje původní dispozici, do níž byly provedeny jen nezbytně nutné zásahy. Do bytu v 1. patře vystoupáte po původním schodišti, které osvětlují originální lustry. Najdete zde ložnice majitelů a sociální zázemí. Odtud se po nově zbudovaných schodech dostanete do podkroví.

Podkrovní prostor byl přestavěn na exkluzivní bydlení s moderní kuchyní a prostornou terasou. Ta je umístěná v severovýchodní části objektu. A právě z ní je neodolatelný výhled do okolí.

18.10.2017 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist