Exkluzivní byt v Paříži. Pojďte na návštěvu

Bydlení je základní potřebou člověka a stejně tak platí, že každé bydlení může vypadat jinak. Jednou jako nouzové, nebo jinak limitní uspokojení zmiňované potřeby, a jednou jako výtvarné dílo, které ale má i svůj praktický rozměr a dokáže nabídnou nejen krásu pro oči, ale i pohodlí, bezpečí a zkrátka maximální uživatelský komfort. Pojďte do jednoho takového unikátního bytu na návštěvu. Uvidíte, jak se z 95 metrů plochy dá udělat skutečně výjimečné bydlení.

127548-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

Mezonetový byt se nachází přímo na slavném náměstí Saint-Gervais přímo proti neméně slavnému pařížskému kostelu v domě z poloviny 18.století. Jeho interiér ale není v žádném ohledu historický. Návštěvníka zarazí a příjemně překvapí samotná velikost bytu, která vypadá větší, než je. Faktem ale zůstává, že byt nemá ani 100m obytné plochy a přitom vyvolává efekt, pro který by se klidně dalo použít slovo „luxus“.

Exkluzivní byt?  Jak je takového efektu dosaženo?

TIP 1: Všimněte si, že veškerý nábytek plně pojímá veškeré věci, které se bytě nacházejí. Žádné přeplněné poličky, žádné věci zavěšené na zdi nebo na stropě. Vše je „uklizené“ a nic vašim očím „nepřekáží“.

TIP 2: Efekt prostoru je také dosažený tím, že např. knihovny nabízejí mnohem více úložného prostoru, než ve skutečnosti potřebují a zůstávají tedy poloprázdné. Tak se efekt volnosti a nezaplněnosti ještě více podporuje.

Exkluzivní byt a bílá barva

Mnohé všeobecně známé skutečnosti má smysl stále opakovat. Jedna taková notoricky známá věta hovoří o tom, že světlé barvy pocitově zvětšují prostor. Bílá barva je pak barvou nejsvětlejší a zároveň je to barva, která má mimořádný potenciál elegance a to zejména v kombinaci s černou barvou.

Cestování fotogalerie inspirace:

TIP 1: Bílá barva je zajímavá nejen sama o sobě, ale také jako poměrně neutrální pozadí pro použití dalších barev. Stačí pak použít např. zelenou židli a uvidíte, jak se v bílém prostředí její barvy doslova rozzáří. Stejně je tomu s barevným obrazem na bílé stěně. Oba dva případy popisují situaci na fotografiích, které najdete dole pod článkem.

TIP 2:
Pokud se rozhodnete pro bílou barvu, nevole „sněhobílou“  ani jinou „zářivě bílou“. Budou vás z toho bolet oči, asi jako v zimně na horách za jasného slunečného počasí, kdy jsou sněhem zaváté pláně v podstatě málem oslepující a sluneční brýle se stávají nezbytnou výbavou.

Exkluzivní byt  a jeho (nebezpečné) schodiště

Navštívený pařížský byt zcela zjevně není určen pro rodinu s dětmi. Schodiště, které spojuje obě podlaží bytu, nemá žádné zábradlí a doslova levituje v prostoru a může být nebezpečné i pro dospělého člověka. Stačí únava, malátnost a tvrdý pád na podlahu na sebe nenechá dlouho čekat.

Další inspirace ve článku Návštěva ve slavné vile slavného architekta

Red.
Foto contemporist.com

5.3.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist