Evergreen „Malá koupelna“

Je to stále aktuální téma a malá koupelna je problém, se kterým se potýká nejeden uživatel a platí to zejména u uživatelích koupelen v normalizovaných panelových bytech pocházejících z výstavby 70 a 80 let. Ale i malá koupelna se dá řešit, což neznamená, že existuje nějaké „kouzlo“ nebo nějaké maximálně úsporné řešení dispozice. Existují ale jednoduše malé zařizovací předměty a kompaktní sety určené do malých koupelen.

125961-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Ale dost slov. Situaci a její řešení nejlépe ilustrují přiložené fotografie.

Zařizovací předměty určené do malé koupelny jsou v prvé řadě předměty, které jsou svou instalací a proporcemi ohleduplné ke stísněným podmínkám koupelny. Jejich hlavními znaky jsou:

1.snaha po využití „slepých“ míst, tedy rohů a tím pádem se můžeme setkat s rohovým pisoárem, s rohovým umyvadlem nebo celým setem umyvadla a toaletních skříněk, které jsou rovněž určeny pro umístění do rohu.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

2.integrované prvky, kompaktnost, lidově řečeno, takové vybavení je většinou řešeno jako několik prvků v jednom. Nejčastěji jsou to umyvadla s toaletními skříňkami, zrcadlem a osvětlením, vše jako jeden „kus“.

Malé koupelny – inspirativní fotogalerie

TIP: klasickým problémem je také sprchování versus koupání se ve vaně. Ale to je řešitelné a třeba právě pomocí zmíněných „integrovaných prvků“, čili např. díky vaně, která má instalovanou sprchovou zástěnu. Pro více informací čtěte ZDE.

Red.
Foto Ideal Standard, Teiko

4.11.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist