Energeticky pasivní dům v Berouně má styl

Majitelé rodinného domu, který najdete na návrší nad Berounem, si pořídili moderní, pohodlné a především energeticky úsporné bydlení s překrásným výhledem.

obr.01_exterier_rd_beroun_1_foto_zdroj_j.a.p.-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: J.A.P./Dendrit

Ing. Radek Začal z architektonického ateliéru KUBUS, který je autorem projektu, energeticky pasivní dům umístil tak, aby si jeho obyvatelé mohli prostřednictvím velkých oken a obytné terasy ve druhém nadzemním patře nepřetržitě užívat nádherný výhled do krajiny.

Stavba je vlastně složená ze dvou kvádrů, které jsou pokryty rozdílnými povrchovými materiály. Výrobu elektrické energie zajišťují fotovoltaické panely, které jsou instalovány na střeše.

Vstupní hala je plná světla a dveří

Na přání majitelů je vstupní hala laděná do světlých odstínů, zatímco podlaha je z přírodního dřeva v dekoru bělený dub. „Ve vstupní hale jsme chtěli zachovat maximum volného místa, protože jde o hlavní komunikační zónu domu. A proto jsme zde použili dveře posuvné do stavebního pouzdra. Nachází se zde čtveřice posuvných dveří a s nimi samozřejmě čtyři stavební pouzdra pro zasouvací jednokřídlé dveře, které jsou umístěny těsně vedle sebe,“ popisuje Ing. Radek Začal.

Na vstupní halu navazují z jedné strany kuchyně a z druhé obývací pokoj. Kuchyň s obývacím pokojem je dále propojena celoskleněnými dveřmi.

Kam se zrcadlem, když v koupelně není dostatek místa?

Řešením se staly opět zasouvací dveře, na které je z jedné strany nalepené zrcadlo. Jejich pohyb musí být dokonale technicky propracovaný tak, aby se zrcadlo při jejich používání nepoškodilo.

Nábytek v obýváku je sladěný s jídelním stolem

Majitelé si vybrali kuchyňskou linku v bílé barvě s vysokým leskem a tohoto odstínu se drželi i při výběru spotřebičů. Kuchyň tak působí minimalistickým a velice moderním dojmem. Kontrastní barevný efekt vytváří velký tmavý jídelní stůl se šesti židlemi.

Do stejné barvy jako jídelní souprava je laděný i nábytek v obývacím pokoji, což zajišťuje elegantní propojení mezi oběma prostory. Obývací pokoj je ovšem jedinou místností v domě, v níž není dominantní barvou bílá, ale zemitá hnědá.

Text: Ivana Kukalová

11.1.2017 10:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist