Elegantní kuchyň v bílé barvě

Bílá barva je většině případů vnímána jako barva evokující čistotu, jemnost, někdy je bílá barvou romantickou, podobně jako jsou bílé růže nebo svatební šaty. Bílá je také velmi elegantní až noblesní. V interiéru je bílá nejčastěji barvou stěn, už méně pak barvou nábytku. A bílá kuchyň je v podstatě zcela výjimečná, i když úplně tomu tak zase také není.

126132-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

Bílá barva v člověku asociuje něco panenského, nedotčeného a potažmo tedy vyvolává již zmíněný pocit „čistoty“ v tom nejširším slova smyslu. Zároveň je bílá barva přirozeně také mírně nepraktická, neboť jakákoliv nečistota je na jí jednoduše velmi snadno vidět.

Fotogalerie: Bílá v interiéru

TIP: pokud nemáte doma malé děti a nebo domácí zvířata, pak stojí bílá barva za úvahu. Zvolíte-li kuchyň v bílém laku, pak sice budete muset kuchyň častěji čistit, ale lak vytváří hladkou plochu a nečistoty snadno stáhnete vlhkým hadrem.

Výhody bílé barvy jako barvy kuchyně?

Praktické výhody takové řešení kuchyňské sestavy nejsou. Hovořit se dá pouze o výhodách ve smyslu vysoké estetické hodnoty. A hezké, elegantní a výjimečné věci pak samozřejmě vytvářejí v uživateli dojem komfortu a potažmo pak pohodlí.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

A nevýhody?

Ty už jsme zmínili vy úvodu. Bílá je pochopitelně mnohem dříve špinavá a bílý lak nevysokém lesku bude navíc vyžadovat nejen čištění, ale také leštění.

UPOZORNĚNÍ: pokud zvolíte bílou barvu jako barvu kuchyně, pak určitě nezapomeňte na okopové lišty, nebo vysoký sokl, na který kuchyň postavíte. V opačném případě bude spodek kuchyně okopaný, ušmudlaný atp.

Elegantní bydlení: inspirativní fotogalerie

elegantni-bydleni-fotogalerie-inspirace.jpg

Zdroj: archiv redakce

Red.
Foto: Lakon, Aldus, Hanák kuchyně

17.12.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist