Elegantní koupelna s dekorem mramoru a dřeva

Koupelna v bytě paní Marie dlouho čekala na svou chvíli. V ostatních místnostech totiž už proběhla rekonstrukce, ale pouze proměna koupelny se odkládala. Ne, že by ji majitelka neměla v plánu, ale prostě chyběl ten správný impulz. Tím se nakonec stala výhra v soutěži vyhlášené firmou RAKO, kam jejich koupelnu přihlásila starší dcera Jana.

10koupelna-boharyne-10-1100x618.jpg Celá galerie 10 Zdroj: RAKO

Nevzhledné obkládačky musely pryč

Do bytu v Boharyni se paní Marie nastěhovala spolu s dcerami Janou a Maruškou v dubnu 2017. Dnes tady s nimi bydlí také dva kocourci Míša a Miki. Byt je příjemný, světlý a dokonce disponuje poměrně prostornou koupelnou. Jediným jejím nedostatkem je skutečnost, že nemá okno. A to byl hlavní důvod, proč působila poněkud stísněně a byla moc tmavá. Vinu na tom měly (kromě absence denního světla) také původní staré zelené obkládačky na zdech. Takže se s nimi majitelka docela ráda rozloučila.

A jak k tomu došlo? Vlastně to způsobil jediný telefonát. „Zavolala mi a nejprve smutným hlasem řekla: Mami, ty jsi nevyhrála… A pak teprve dodala: … My jsme vyhrály,“ směje se dnes paní Marie, když vzpomíná na to, jak jí dcera oznámila skvělý výsledek soutěže RAKO.

Vsadily na kombinaci dvou dekorů

Od výše zmíněného telefonátu uplynulo jen pár dní a v bytě paní Marie začalo být hodně živo. Naštěstí se v rodině našli zruční pomocníci, švagr a synovec, kteří novou koupelnu i obložili. Předtím však došlo k obvyklému dilematu, jaké vybrat obklady a dlažbu. Nakonec zvítězily obkládačky 30 x 60 cm ze série Boa, imitující mramor, které zaujaly jak maminku, tak dcery. „Líbily se nám i starší kolekce, z nových jsme uvažovaly nad sérií Next, ale nakonec jsme jednohlasně vybraly Boa,“ líčí paní Marie.

Rozhodování jim usnadnila také vizualizace, kterou jim zpracovali odborníci v creative shopu RAKO. Ta napomohla k lepší představivosti a způsobila, že se majitelka nakonec rozhodla obklady Boa zvýraznit mozaikou Board 5 x 5 cm s designem dřeva. Rozdělením této mozaiky (která je lepená na síti) na dvě části vznikly zajímavé horizontální bordury. Mozaika ze série Board navíc dokonale ladí s dlaždicemi Board o rozměrech 30 x 120 cm, které jsou na podlaze.

Místo sprchového koutu vana se zástěnou

Paní Marie toužila mít v koupelně sprchový kout, zatímco její dcery si přály novou vanu. Nakonec se rozhodly pro kompromis a pořídily si vanu, ke které časem přibude ještě zástěna. Zatím už stihly koupit také velkou sprchovou hlavici, která je umístěná nad vanou.

Příjemný dojem z nové koupelny umocňují bílý nábytek a jednoduchá zrcadlová skříňka, které místnost prosvětlují. K ozvláštnění prostoru připívají výraznější barevné doplňky. Majitelka má v plánu časem ještě dokoupit kromě vanové zástěny ještě další úložný nábytek.

Důležité však je, že se obyvatelky bytu v Boharyni cítí v nové koupelně příjemně, protože prostor je mnohem světlejší. Majitelka si pochvaluje nápaditost zvolených obkládaček a dlaždic. Jediný, kdo neznámý prostor zatím jen opatrně obhlíží, je bílý kocourek Míša, který občas spával ve starém umyvadle.

9.8.2018 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist