Elegantně kolem dokola

Tématické okruhy týkající se toalet a jiných podobných intimních částí interiérů, bývají většinou velmi lakonické a pokud debatu vzbuzují, tak málem s uzarděním. Defekace je přirozeně věcí mimo většinový rámec konformní estetiky, běžně nebývá tématem rozhovorů a přece je to zcela fatální a bezpodmínečná součást metabolického cyklu, života a potažmo i obytného interiéru.

118146-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Řešení a zakomponování oné místnosti, diplomaticky nazývané „OO“, nebo dnes častěji WC, do celku obytného interiéru, je přitom v mnohém zcela zásadní. Je to o komfortu, intimitě a hygienickém standardu.
Denní režimy
V rámci potřeby snižovat minimální nutnou obytnou plochu bytu, přestává být součástí interiéru samostatná místnost pro umístění klosetu, který se tak v drtivé většině stává běžným vybavením koupelny. Na první pohled se to zdá logické a zejména ze stavebního pohledu také velmi praktické a manipulaci s armaturami usnadňující.

Každodenní provoz bytu s takto řešeným sociálním zařízením ale může vygenerovat celou řadu situací, které pak dokáží být komické a zároveň až znemožňující důstojný a bezbariérový přistup k nástroji uskutečnění potřeby. Jinak řečeno, pokud se někdo koupe, užívá koupelnu, blokuje toaletu. Ve vícečlenné rodině, která bývá co do věku, potřeb a časových režimů velmi diferencovaná, může tedy logicky nastat několik svízelných situací, které jsou ještě zdvojené tím, že se klozet nachází v místnosti užívané nejen pro vykonávání potřeby, ale i pro každodenní hygienu, koupání a nebo v duchu současných trendů také k relaxaci (masážní programy, vířivé vany atp.)

Elegantní bydlení: inspirativní fotogalerie

elegantni-bydleni-fotogalerie-inspirace.jpg

Zdroj: archiv redakce
Nepraktické se také jeví použití toalety k velké potřebě provázené přítomností bioplynu a následné spočívání v místnosti za účelem zmíněné relaxace, nebo lidově řečeno poležení si ve vaně.
Ing. Daniel Vrása
Foto Ideal Standard, Sanitec, Sico
13.4.2006 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist