Ekonomické toalety. Zachrání naši planetu?

Koupelnové kombo je složené z umyvadla, které je přímo napojeno na toaletní mísu. Rezervoár se tak naplňuje recyklovanou vodou, čímž zabraňuje nejen plýtvání, ale i zbytečnému utrácení za pitnou vodu.

S každým spláchnutím blíže přírodě

Záchodové kombo není na našem trhu novinkou jen spíše pozapomenutým vynálezem. Jeho nespornou výhodou je šetrnost k životnímu prostředí, přičemž nijak neomezí váš životní standard. Umyvadlo a toaleta jsou přímo propojeny. Umyjete si ruce ve vodě, kterou později užijete ke spláchnutí toalety.

Do malé koupelny

Při volbě podobné kombo toalety máme na výběr z několika možností. Liší se způsobem komunikace mezi umyvadlem a rezervoárem. Jednou z variant je umístění dřezu umyvadla přesně nad záchod, tedy v místě, kde jiné toalety mají běžný rezervoár vody. Výhodou je přímá spolupráce obou jednotek.

Toto řešení se ale v praxi může zdát poněkud nepraktické. S kombo toaletou sice ušetříte prostor, ale je velmi těžké zajistit, aby bylo přístupné z obou stran a sloužit oběma účelům. Nejlépe se proto hodí do užší a delší koupelny, kde může elegantně vyřešit problém s prostorem.

Další možností, jak toaletu s umyvadlem propojit, je zavedení obojího do společného pultu. Veškerá instalace je zvědavým očím skryta. Podobného efektu dosáhnete v případě zabudování komba do zdi. Umyvadlo zdánlivě s toaletou propojené vůbec není. Jde o ukázkový příklad šetření životního prostředí při zachování maximálního stylu.

Koupelny budoucnosti

Jak jsme si již nastínili, propojení toalety a umyvadla šetří prostor. Což takhle propojit obojí i s dalším koupelnovým zařízením, například se sprchou? Tento futuristický návrh nechává v koupelně dostatek prostoru na dekorace či další nezbytnosti, eventuálně se s ním vejdete do opravdu minimalistické koupelny. A možná je to zásadní řešení pro budoucnost.
A co vy? Pořídili byste si tenhle vynález?

Text: Martina Gillichová
Foto: homedit.com

2.9.2015 12:27

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist