Ekologické bydlení

Co to vlastně je „ekologické“ bydlení? Čím se vyznačuje a jak se liší od toho „neekologického“? Není to až příliš otázek?

124986-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Ekologie má v ČR poměrně špatné renomé a bývá spojována s extrémistickými projevy. Pravdou zůstává, že někteří tzv. ekologičtí aktivisté používají poměrně radikální nástroje na prosazování svých cílů a mnohdy tzv. nevidí kvůli jednomu stromu celý les. O tom jsme ale psát nechtěli. Pro nás je důležité, že i ČR si pomalu ale jistě začíná zvykat na to, že existuje „ekologické“ bydlení a že to není bydlení horší, než bydlení „normální“. Ekologie je navíc – a pro mnohé jistě překvapivě – velmi blízká příbuzná jiné vědy, tedy ekonomie. A skutečně, v drtivé většině je ono „ekologické“ bydlení také bydlením „ekonomickým“, tedy levnějším. Budete stavět? Chcete ekologický a ekonomický dům? Čtěte ZDE. A můžete to zkusit i tady, věnujeme se zde DŘEVOSTAVBÁM. Mimochodem, víte, že budeme zřejmě platit daně i z novostaveb?

Ale teď i z jiného soudku: co třeba kuchyňské vybavení? Máte raději „klasiku“ nebo „hi-tech“?

Red.

Foto archiv

1.3.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist